انتشار:  دوشنبه 26 فروردین 1398  ::  19:02   

وزش باد کردستان را در بر می گیرد / گرد و غبار هم در راه است

سرویس کردستان- بر اساس اطلاعیه اداره کل هواشناسی کردستان،  از بعدازظهر سه شنبه 27 فرودین  تا بعدازظهر چهارشنبه امواجی از هوای ناپایدار از منطقه گذر می کند که پیامد آن وزش باد شدید در مناطق مرتفع، بارش خفیف و آلوده شدن  هوا است.

به گزارش کُرد پرس، بر اساس این اطلاعیه، با توجه به بررسی آخرین نقشه ها و خروجی مدل های هواشناسی، این سامانه سبب ابری شدن آسمان، از اواخروقت سه شنبه بارش باران( اغلب رگباری ) و احتمال رعدوبرق، با وزش قابل ملاحظه باد(گاهی شدید) می شود.

بر این اساس سرعت وزش باد در روزهای سه شنبه و مخصوصا چهارشنبه ، بویژه در ساعات بعدازظهر قابل ملاحظه و گاهی شدید  است.  پیش بینی می شود که در نواحی مرتفع و شرق استان(زرینه، بیجار و قروه) سرعت باد به بیشتر از 15 متر بر ثانیه هم برسد.برآورد بارش های این امواج زیاد نیست. در نواحی غربی استان(بانه و مریوان و سروآباد)  حدود  6 تا 12 میلیمتر خواهد بود.برای مناطق دیگر استان بارش ها کمتر است. در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 28-1-98 باتوجه به شکل گیری گردوخاک بر روی عراق و سوریه بخشی از آن به استان منتقل شده که کیفیت هوا و میزان دید را تا حدودی کاهش می دهد.