انتشار:  دوشنبه 26 فروردین 1398  ::  19:29   

دبیر دفتر سیاسی حزب دمکرات:

توافق بر سر معاونت ریاست اقلیم کردستان به‌زودی حاصل می شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دبیر دفتر سیاسی حزب دمکرات(پارتی) اعلام کرد که گفتگوها با احزاب اقلیم بر سر منصب معاونت ریاست اقلیم کردستان ادامه دارد و به زودی توافق در این خصوص حاصل می شود.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت رسمی حزب دمکرات(پارتی)، فاضل میرانی اعلام کرد که گفتگوهای پارتی با اتحادیه میهنی(یکیتی) و جنبش تغییر(گوران) در مورد پست معاونت ریاست اقلیم کردستان ادامه دارد و زودی توافق نهایی در این مورد حاصل و امضا می شود.

دبیر دفتر سیاسی پارتی گفت که گفتگوهای این حزب با گوران برای افزودن یک منصب معاونت دیگر برای ریاست اقلیم کردستان، ادامه دارد و لازم است احزاب منافع اقلیم کردستان را بر منافع حزبی ترجیح دهند.

همچنین گفت که توافق لازم میان پارتی و گوران صورت گرفته و به زودی با یکیتی نیز به توافق نهایی دست می یابند و امضای توافق بر سر ایجاد دو پست معاونت برای ریاست اقلیم کردستان به زودی صورت می گیرد.

فاضل میرانی خاطر نشان ساخت که اگر توافق میان یکیتی و پارتی صورت نگیرد، انجام دادن اقدامات بعدی برای تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان، میسر نیست.

لازم به ذکر است؛ در حالی که بیش از شش ماه از برگزاری انتخابات پارلمان کردستان سپری شده است، اما به دلیل اختلافات میان گوران و یکیتی بر سر تصدی منصب معاونت ریاست اقلیم کردستان تشکیل دولت جدید به تعویق افتاده و حزب دمکرات که تصدی این منصب را در اختیار دارد با گوران توافق کرده که یکی از اعضای جنبش تغییر این پست را در اختیار بگیرد، اما یکیتی این منصب را سهم خود دانسته و پیشنهاد می کند که برای حل این معضل، در لایحه اصلاح قانون ریاست اقلیم کردستان، یک پست معاونت دیگر برای این منصب افزوده شود، ولی گوران با این پیشنهاد به شدت مخالفت می کند.