سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 26 فروردین 1398  ::  21:31   

وزیر نفت عراق:

یک پالایشگاه با ظرفیت روزانه 150 هزار بشکه در کرکوک احداث می‌شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزیر نفت عراق تاکید کرد که یک پالایشگاه نفت با ظرفیت 150 هزار بشکه در روز در استان مورد مناقشه این کشور احداث می شود.

به گزارش کردپرس به نقل از الفرات نیوز، ثامر الغضبان، وزیر نفت و معاون نخست وزیر عراق در امور انرژی امروز (دوشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این وزارتخانه از پروژه های سرمایه گذاری در بخش پالایش و پخش و صنایع مرتبط با آن در استان نفت خیز و مورد مناقشه کرکوک در شمال این کشور حمایت می کند.

الغضبان در بیانیه خود در این باره تاکید کرد که وزارت نفت عراق طرح احداث یک پالایشگاه نفت در استان کرکوک با ظرفیت 150 هزار بشکه در روز و بر اساس جدیدترین استانداردهای بین المللی را نهایی کرده است.

وزیر نفت عراق همچنین از توافق با مسئولان استان کرکوک برای حل و فصل مشکلات مربوط به زمین و املاک با هدف اجرای پروژه پالایشگاه نفت جهت تامین نیاز این استان و استان های مجاور خبر داد.

این در حالی است که روز گذشته یک هیئت وزارتی به ریاست الغضبان و با دستور عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق از استان کرکوک بازدید کرده بود تا راه های بهبود وضعیت خدمات و امنیت این استان مورد مناقشه را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

برچسب‌ها:
#عراق
#کرکوک
#وزارت نفت
#احداث پالایشگاه