سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 26 فروردین 1398  ::  22:09   

بینالی ییلدریم:

برگه های رأی انتخابات شهرداری استانبول به سرقت رفته است

سرویس ترکیه - بینالی ییلدیریم، نامزد شکست خورده انتخابات شهرداری کلا نشهر استانبول از حزب عدالت و توسعه (AKP) با اشاره به نتایج به دست آمده در انتخابات استانبول عنوان کرد: در انتخابات استانبول سرقت برگه های رأی و جرایم سازمان یافته صورت گرفته است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، بینالی ییلدیریم، نامزد شکست خورده انتخابات شهرداری های 2019 میلادی در کلان شهر استانبول از حزب عدالت و توسعه (AKP) با اشاره به نتایج به دست آمده در انتخابات استانبول عنوان کرد: در دولت حقوقی تحت تأثیر قرار دادن تصمیمات قضات غیرممکن است. چیزی که اکنون وظیفه ما است منتظر ماندن برای اعلام نتایج در نهایت آرامش است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: تنها 10 درصد از آراء استانبول بازشماری شده است. اگر رقیب توافق کرده بود که تمام آراء شمارش می شد نتایج به غیر از آن چیزی می شد که اکنون شاهد آن هستیم. به راحتی اعلام می کنم که در این صورت نتیجه کاملاً برعکس می شد. در این روند یک عدم تحمل وجود دارد. دائماً اعلام می کنند پیروز شده ایم، حکم رسمی را صادر کنید.

ییلدیریم خاطرنشان کرد: عدم رعایت اصول اساسی انتخابات، شائبه های به وجود آمده، جرایم سازمان یافته، سرقت برگه های رأی و جرایم دیگر. انسان از این همه حیرت زده می شود. این انتخابات به خودی خود مردار شده است. گوشت مردار نیز قابل خوردن نیست. هر چقدر موضوع را بیشتر بررسی می کنیم مسائل بیشتری مطرح می شود. تنها چیزی که در حال حاضر می توانیم انجام دهیم منتظر ماندن برای اعلام نتایج است. نتیجه هر چه باشد شورای عالی انتخابات ترکیه تصمیم خواهد گرفت. تصمیم شورای عالی انتخابات برای همگان لازم الاجرا خواهد بود. جناب امام اوغلو پیش از این عنوان کرده بود که تنها سازمان مورد اعتمادش شورای عالی انتخابات است ولی چنین به نظر می رسد که در چند روز اخیر در تلاش برای تغییر این اعتقاد است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات