سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 26 فروردین 1398  ::  22:15   

مهمترین تحولات روز دوشنبه 26/1/1398 در ترکیه

  • پیش از انتخابات شهرداری های ترکیه صورت گرفت؛ واگذاری خودروها و اموال غیرمنقول شهرداری های مناطق کردنشین به سازمان های دولتی توسط قیم ها

قیم های تعیین شده برای شهرداری های مناطق کردنشین ترکیه پیش از ترک شهرداری ها خودروها و اموال غیرمنقول برخی از این شهرداری ها را به عنوان هبه یا معاوضه و مزایده به نهادها و سازمان های دولتی واگذار کرده یا فروخته اند.

  • بیانیه CHP: جز پیروزی امام اوغلو در انتخابات استانبول هیچ گزینه دیگری را نخواهیم پذیرفت

حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) با انتشار بیانیه ای در سایت رسمی خود خطاب به شورای عالی انتخابات ترکیه عنوان کرد: به غیر از پیروزی اکرم امام اوغلو در انتخابات استانبول هیچ گزینه دیگری را نخواهیم پذیرفت.

  • کن لوچ، کارگردان معروف انگلیسی: عبدالله اوجالان مانند نلسون ماندلا نام کلیدی صلح است

کن لوچ، کارگردان معروف انگلیسی و برنده دو جایزه نخ طلایی از جشنواره فیلم کن در نامه ای با اشاره به وضعیت حصر عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در ترکیه نوشت: او مانند نلسون ماندلا در آفریقای جنوبی برای حل و فصل صلح آمیز مسائل آینده نامی کلیدی است.

  • نماینده CHP: اختلاف امام اوغلو و ییلدیریم در استانبول به 13 هزار و 907 رأی رسیده است

باریش یارکاداش، نماینده استانبول در پارلمان ترکیه از حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در اظهاراتی با اشاره به روند اعتراض به نتایج انتخابات شهرداری استانبول گفت: اختلاف امام اوغلو و ییلدیریم در استانبول به 13 هزار و 907 رأی رسیده است.

  • واکنش PKK به رد صلاحیت برخی منتخبین مردم در شهرهای کردنشین: این یک حمله آشکار به اراده کردهای ترکیه است

شورای رهبری PKK با اشاره به رد صلاحیت برخی نامزدهای کرد مناطق کردنشین بعد از پیروزی آنان در انتخابات از سوی شورای عالی انتخابات ترکیه عنوان کرد: این یک حمله آشکار به اراده مردم کرد ترکیه است.

  • درگیری نیروهای ارتش ترکیه با نظامیان YPG در جنوب عفرین

بر اساس اطلاعات به دست آمده در حمله نیروهای YPG از منطقه تل رفعت به جنوب عفرین و مواضع ارتش ترکیه در منطقه کیمار دو طرف با یکدیگر درگیر شده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه