انتشار:  سه‌شنبه 27 فروردین 1398  ::  08:37   

تأکید بر هماهنگی وزارت پیشمرگ و ارتش عراق در مقابله با بقایای داعش

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در نشست مقامات وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان و هیئت وزارت دفاع عراق، طرفین بر ضرورت هماهنگی و همکاری دو طرف برای مقابله با خطر بقایای داعش در مناطق مختلف عراق تأکید کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری اس. ان. ان، هیئتی از وزارت دفاع عراق در سفر به اقلیم کردستان، نشستی را با مقامات عالیرتبه وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان، انجام داد.

وزارت پیشمرگ طی بیانیه ای اعلام کرد که در این نشست  نتایج تحقیقات و بررسی های میدانی کمیته های ویژه وزارت دفاع و پیشمرگ در مورد مناطق مورد مناقشه عراق مورد بررسی قرار گرفته و مواضع نیروهای پیشمرگ و ارتش عراق در این مناطق به صورت دقیق مشخص شده است.

در این بیانیه آمده که دو طرف بر ضرورت هماهنگی و همکاری دو جانبه برای مقابله با خطر بقایای داعش و دیگر گروه های تروریستی، در مناطق مورد مناقشه و دیگر مناطق عراق تأکید کرده و تصمیم گرفتند که نشست های دو جانبه را در سطح مقامات عالی وزارت دفاع و وزارت پیشمرگ ادامه داده شود.

سرلشکر جبار یاور دبیر کل وزارت پیشمرگ و از حاضرین این نشست به اس. ان. ان، گفت که در این نشست مکانیسم استقرار نیروهای پیشمرگ در مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد نیز تعیین و مشخص شده است.

وی افزود که در نشست آتی نیز مکان های استقرار نیروهای پیشمرگ و نیز مناطقی که نیاز به تشکیل نیروی مشترک دو طرف دارد نیز مشخص خواهد شد و نشست های دو طرف نیز ادامه دارد.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#پیشمرگ
#ارتش عراق