انتشار:  سه‌شنبه 27 فروردین 1398  ::  09:11   

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در واشنگتن:

هر گونه حمایت از YPG کمک مستقیم به PKK در خاک ترکیه است

سرویس ترکیه - ابراهیم کالین، سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه که به واشنگتن سفر کرده است در سخنان خود در 37مین کنفرانس همکاری ترکیه – آمریکا طی اظهاراتی عنوان کرد: هر گونه حمایت از YPG کمک کردن مستقیم به PKK در خاک ترکیه است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، ابراهیم کالین، سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه که به واشنگتن سفر کرده است در سخنان خود در 37مین کنفرانس همکاری ترکیه – آمریکا طی اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر در روابط ترکیه و روسیه عنوان کرد: مهم ترین مسئله ای که در روابط ترکیه – آمریکا وجود دارد مسئله حمایت های آمریکا از YPG در سوریه است. در شرایطی که ترکیه در سرزمین های خود مبارزه بسیار بزرگ و موفقی را با PKK انجام می دهد هر گونه حمایت از YPG به عنوان شاخه PKK کمک کردن مستقیم و تلویحی به PKK در خاک ترکیه است.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به حضور جماعت گولن در آمریکا نیز گفت: جماعت گولن اکنون نیز برای مسموم کردن روابط ترکیه – آمریکا هر کاری که از دستشان برمی آید انجام می دهند. حتی مطمئن هستم اکنون که من در اینجا سخن می گویم برای مسموم کردن روابط واشنگتن – آنکارا از همینجا به سخنان من گوش می دهند. نباید اجازه دهیم. نه ما و نه شما به این افراد هیچ نیازی نداریم. ما دلیال محکم مبنی بر اقدامات مجرمانه آنان و رفتارها غیرقانونیشان در آمریکا را به مقامات آمریکایی تحویل داده ایم. ولی متأسفانه نه در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما و نه در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ هیچ اقدام مؤثری که مطالبات ترکیه را در نظر گرفته و نگرانی های این کشور را رفع کند صورت نگرفته است.  

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#پ.ک.ک
#کردها