انتشار:  سه‌شنبه 27 فروردین 1398  ::  09:39   

فشار آمریکا به کردها برای پذیرفتن حضور ترکیه در منطقه امن شمال سوریه

سرویس سوریه - یک منبع آگاه در ارتش دموکراتیک سوریه به المانیتور گفته است آمریکا تلاش میکند کردهای سوریه را متقاعد کند که حضور نیروهای ارتش ترکیه را در نوار مرزی شمال سوریه که منطقه امن خوانده می شود، بپذیرند.

به گزارش کردپرس، یک مقام آگاه در نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه به المانیتور گفته است ایالات متحده به کردهای سوریه فشار می آورد تا آنها را متقاعد کند که حضور نظامیان ترکیه را در منطقۀ مرزی شمال سوریه، یا منطقۀ امن بپذیرند.

به این ترتیب ایالات متحده قصد دارد ترکیه را به یکی از بازیگران اصلی تشکیل و ادارۀ منطقۀ امن شمال سوریه که مدت ها است محل بحث و جدل است، تبدیل کند.

به نوشتۀ این روزنامه آمریکا تلاش می کند کردها را به پذیرش «تعداد محدودی» از نیروهای نظامی ترکیه در منطقۀ امن متقاعد کند، اما کردها اعلام کرده اند نیروهای نظامی ترکیه را اشغالگر می دانند و موضع آنها در این باره مشخص و ثابت است.

به گفتۀ این منبع آگاه جیمز جفری نمایندۀ ویژۀ ردیس جمهور ایالات متحده در امور سوریه در روزهای آتی به شمال سوریه سفر خواهد کرد و با مقامات ارشد ارتش دموکراتیک سوریه و یگان های مدافع خلق (YPg) دیدار خواهد کرد.

 

کد خبرنگار: 30103

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها