انتشار:  سه‌شنبه 27 فروردین 1398  ::  09:44   

نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه:

YPG در منطقه امن شمال سوریه حضور نخواهد داشت

سرویس سوریه - جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه در اظهاراتی با اشاره به تأسیس منطقه امن در شمال سوریه گفت: YPG در داخل منطقه امن شمال سوریه حضور نخواهد داشت، زیرا ترکیه در خصوص این که YPG بخشی از PKK است نگرانی هایی دارد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه در اظهاراتی با اشاره به تأسیس منطقه امن در شمال سوریه گفت: در راستای تأسیس منطقه امن در شمال سوریه با ترکیه همکاری خواهیم کرد. برای تأسیس یک منطقه در مرزهای ترکیه با این کشور اقدام خواهیم کرد. یگان های مدافع خلق (YPG) بخشی از این همکاری نخواهند بود زیرا ترکیه در خصوص این که YPG بخشی از PKK است نگرانی هایی دارد. این را درک می کنیم و دونالد ترامپ رئیس به رئیس جمهور اردوغان آشکارا این را اعلام کرده است.

وی در ادامه اظهارات خود با تأکید بر این که ارتش دموکراتیک سوریه متحد آمریکا است خاطرنشان کرد: ما در عین حال نمی خواهیم کسی نسبت به ارتش دموکراتیک سوریه که متحد آمریکا بوده و کردها نیز در درون این نیروها حضور دارند، رفتار منفی و ستیزه جویانه ای داشته باشد. به همین دلیل ما تلاش می کنیم وضعیتی را به وجود آوریم که رضایت همه طرف ها را کسب کرده باشیم.

جفری در خصوص نقش نیروهای ائتلاف بین المللی در سوریه نیز تصریح کرد: ما نمی خواهیم متحدانمان در سوریه به عنوان نیروهای صلح حضور داشته باشند. از نیروهای ائتلاف بین المللی درخواست می کنیم تا به مسئولیت های خود در قالب مبارزه با گروه تروریستی داعش ادامه دهند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#آمریکا
#ترکیه
#کردها