انتشار:  سه‌شنبه 27 فروردین 1398  ::  11:40   

رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرانشهر :

پیرانشهر میزبان هنرمندان موسیقی فولکلور کردی می شود

سرویس آذربایجان غربی _ رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرانشهر از برگزاری سومین یادمان هنرمندان موسیقی فولکلور کردی جهت تجلیل از نامداران آن، در این شهرستان خبر داد.

 سیامند جوانبخت ، به خبرنگار کردپرس گفت: با هماهنگی های به عمل آمده و تلاش های صورت گرفته در راستای اعتلای فرهنگ بومی و موسیقی سنتی، شهرستان پیرانشهر افتخار میزبانی هنرمندان نامی و مشهور عرصه موسیقی سنتی و فولکلور است.

وی ضمن تاکید بر ارج نهادن به تلاش های فعالان عرصه موسیقی کردی ، تصریح کرد: بدون شک لازم است که موسیقی به عنوان زبان گویا و شناسنامه و هویت یک ملت همواره مورد توجه و عنایات ویژه قرار گیرد.   

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرانشهر در خاتمه ضمن دعوت از علاقمندان به عرصه موسقی سنتی به حضور در این جشنواره اظهار داشت: این برنامه به عنوان سومین یادمان هنرمندان موسیقی فولکلور کردی، شامل اجرای زنده موسیقی سنتی، تجلیل از نامداران موسیقی فولکلور و همچنین یادمان استاد رسول نادری با همکاری شورا و شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرانشهر شنبه شب( 31 فروردین ماه) به مدت یک شب از ساعت 21 و در محل سالن ورزشی "حجاب" پیرانشهر برگزار خواهد شد.