سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 27 فروردین 1398  ::  10:40   

احمد ترک خواستار مداخله رئیس جمهور و وزیر دادگستری برای پایان دادن به اعتصاب غذای زندانیان شد

سرویس ترکیه - احمد ترک، شهردار کلان شهر ماردین پس از دریافت حکم رسمی خود از شورای عالی انتخابات ترکیه در اظهاراتی به خبرنگاران گفت: اینجا هم به رئیس جمهور، هم به وزیر دادگستری و هم به ملتمان پیامی دارم. قبل از آن که انسان هایی زندگی خود را از دست بدهند در این روند مداخله کنید.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ینی یاشام، احمد ترک، شهردار کلان شهر ماردین پس از دریافت حکم رسمی خود از شورای عالی انتخابات ترکیه و آغاز به کار رسمی در شهرداری کلان شهری که دو سال پیش با حکم وزارت کشور برکنار و به جای وی قیم تعیین شده بود گفت: از تمام مردم مادرین تشکر می کنم. شهرداری البته که سازمانی برای خدمت به مردم است. برای این که این خدمات را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم با تمام قدرت تلاش خواهیم کرد. هر فعالیتی را هم که انجام می دهیم به شکل شفاف و روشنی با مردم به اشتراک خواهیم گذاشت. با یک هیجان بسیار بالایی خدمت به مردم را اساس قرار خواهیم داد. ما رفتاری را پیش گرفته ایم که اصول دموکراتیک را اساس قرار داده است. برای این که دموکراسی در این کشور ماندگار شده و مسائل موجود حل و فصل شود تلاش خواهیم کرد.

احمد ترک در خصوص اعتصاب غذاهایی که در اعتراض به حصر عبدالله اوجالان با گذشت بیش از 150 روز همچنان ادامه دارد نیز تأکید کرد: دوران بسیار سختی را پشت سر می گذاریم. صدها انسان برای شکستن حصر و ایجاد یک آینده دموکراتیک بدن های خود را در راه مرگ گذاشته اند. از اینجا هم به رئیس جمهور، هم به وزیر دادگستری و هم به ملتمان پیامی دارم: قبل از آن که انسان هایی زندگی خود را از دست بدهند در این روند مداخله کنید. هیچ کس خواستار مرگ هیچ یک از انسان ها در این روند نیست برای جلوگیری از آن باید تلاش کنیم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#انتخابات