سرویس ایران
انتشار:  پنج‌شنبه 29 فروردین 1398  ::  10:33   

عضو هیات رییسه کمیسیون‌ امنیت ملی در گفت‌وگو با کُردپرس؛

ارتش نماد ایستادگی ملت ایران است/تحرکات آمریکایی‌ها رصد می‌شود

سرویس ایران-عضو هیات رییسه کمیسیون‌ امنیت ملی گفت:نیروهای مسلح‌ ما نماد افتخار مردم ایران هستند‌.

«محمد جواد جمالی نوبندگانی»عضو هیات رییسه کمیسیون‌ امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با کُردپرس با تبریک روز ارتش گفت: ارتش نماد ایستادگی ملت ایران و اماده جانفشانی برای مام‌ میهن است.
وی ادامه داد:اینکه آمریکا و دشمنان ایران هربار از نقشه‌های خود مایوس می‌شوند به دلیل نیروی مسلح قدرتمند ما است.
وی افزود:ارتش و سپاه از ابتدای انقلاب تا به امروز پابه‌پای یکدیگر برای حفظ امنیت ایران رشادت‌های بی‌وصفی انجام‌ داده‌اند و دژ نفودناپذیری در مقابل دشمنان ساخته‌اند.
 عضو هیات رییسه کمیسیون‌ امنیت ملی با اشاره به اقدام اخیر آمریکا علیه سپاه گفت:این‌اقدامات آمریکا تاثیری بر اراده نیروهای مسلح ما و سپاه در انجام‌ماموریت‌های ضدتروریستی‌شان ندارد.آمریکایی‌ها دچار رفتار غلطی شده‌اند که تاوانش را می‌دهند.
جمالی نوبندگانی با اشاره به اقدام‌متقابل ایران در تروریستی خواندن ناوگان آمریکا در غرب اسیا گفت:ما گزینه‌های متعددی برای مقابله‌به‌مثل داریم که یکی از آ‌ن‌ها تحریم افراد و شرکت‌ها و مقامات آمریکایی است که از آن‌ها استفاده خواهیم کرد ،همچنان‌که ناوگان ارتش امریکا موسوم‌ به (سنتکام) در غرب آسیا بعنوان بخش تروریستی شناسانده شده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره اقدام ایران در بستن تنگه هرمز، گفت: بستن تنگه هرمز یا برخوردهایی اینچنینی بستگی به نظر رهبری یا شورای عالی امنیت ملی دارد، در واقع تصمیم حاکمیتی است. از سوی دیگر ما در طرح آوردیم که همه موارد با تایید شورای عالی امنیت ملی صورت می گیرد.