سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 29 فروردین 1398  ::  13:14   

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش در ارومیه:

ارتش قدرتمندانه‌تر از قبل در مقابل دشمنان ایستادگی می کند

سرویس آذربایجان غربی- فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش گفت: ارتش ماموریت امنیتی دفاعی در 1500 کیلومتر از مرزهای ایران را عهده‌دار است و قدرت مندانه تا ریشه‌کن شدن دشمنی‌های دشمنان اسلام و قرآن دست از مبارزه نخواهند کشید.

به گزارش کردپرس، علی حاجی‌لو صبح امروز در مراسم رژه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در ارومیه ضمن تبریک روز ارتش، اظهار داشت: 29 فروردین سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و پاسداشت حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان و یادگار ارزشمند معمار و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران است.

وی تاکید کرد: ارتش ماموریت الهی خود را در تثبیت انقلاب و مبارزه با معاندین و تجزیه‌طلبان، تشکیل و سازماندهی یگان‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تا آغاز دفاع مقدس که مورد رضایت امامین انقلاب بوده، را به خوبی ایفا کرده است.

حاجی لو با اشاره به تقدیم 48 هزار شهید گلگون‌کفن ارتش در دوره انقلاب، در زمان دفاع مقدس و در زمان دفاع از حرمین، تصریح کرد:هم چنانکه ارتش در دوران دفاع مقدس دوشادوش سپاه و سایر نیروهای مسلح در دفاع از کیان این آب و خاک و نظام اسلامی جان‌فشانی کرد اکنون نیز آماده است در این مسیر در مقابل همه دشمنان قدرتمندانه‌تر از قبل بایستد و جانفشانی کند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب نیروی زمینی ارتش گفت: هم اکنون ارتش مأموریت حراست و تأمین امنیت در 1500 کیلومتر از مرزهای ایران را بر عهده دارد اما با این حال در زمان وقوع بلایای طبیعی در گوشه و کنار کشور به سرعت در کنار هم‌وطنان آسیب دیده حاضر شده و مشغول خدمت‌رسانی می‌شود.

حاجیلو در پایان گفت: ضمن حمایت از اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اعلام می‌کنیم که نه سپاه، نه ارتش و نه نیروهای مسلح، بلکه همه مردم ایران مدافع حریم ولایت هستند و تا ریشه‌کن شدن دشمنی‌های دشمنان اسلام و قرآن دست از مبارزه نخواهند کشید.

در این مراسم نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز با تبریک روز ارتش اظهار داشت: به رغم توطئه دشمن و به واسطه تدبیر بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در سالهای نخست وقوع انقلاب خطر انحلال ارتش از کشور برطرف شد و امام خمینی با کیاست عمیق خود ارتش را حفظ کرد و به روشنی گفت که ارتش باید بماند.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سیدمهدی قریشی افزود: امروز در کل دنیا تنها ارتش و نیروهای مسلحی که مقابل قرآن رژه می‌روند، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند و به تعبیری می‌توان گفت ارتش و نیروهای مسلح مصداق صحیح آیات الهی‌اند.

به گزارش کردپرس، امروز همزمان با سراسر کشور در سایر شهرهای آذربایجان غربی نیز به مناسبت گرامیداشت ۲۹ فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، آیین پاسداشت این روز با برگزاری رژه نیروهای مسلح برگزار شد.