سرویس ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 29 فروردین 1398  ::  13:25   

سوال مجری تلویزیون FOX از اکرم امام اوغلو:

آیا نامزد انتخابات ریاست جمهوری ترکیه خواهید شد؟

سرویس ترکیه – اکرم امام اوغلو، شهردار کلان شهر استانبول با حضور در برنامه زنده از تلویزیون FOX TV ترکیه در پاسخ به این سوال که: آیا اگر 5 سال موفق در شهرداری استانبول بگذرانید نامزد انتخابات ریاست جمهوری ترکیه خواهید شد؟ گفت: زمانی که نقشه راه سیاست را خودتان تعیین کنید در آن صورت به طور قطع شکست خواهید خورد.

به گزارش کردپرس، اکرم امام اوغلو، شهردار کلانشهر استانبول با حضور در برنامه زنده از تلویزیون FOX TV ترکیه در اظهاراتی با اشاره به آراء کردهای حامی حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در انتخابات شهرداری عنوان کرد: البته که آراء شهروندان کرد را هم گرفته ام. این یک چیز طبیعی است. طبقه بندی کردن انسان ها، ایجاد قطب بندی و جدا کردن آنان و حتی کرد و ترک شمردن نیز تجزیه کردن است. مگر ما با پرسیدن هویت و قومیت شهروندان از آنان رأی می خواهیم؟ ما به جدا کردن انسان ها و قرار دادن آنان در یک قطب دیگر نه گفته و در راستای اتحاد تلاش خواهیم کرد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: قانون نباشد انسان نمی تواند نفس بکشد. به نظر من قانون برای جامعه حکم نفس انسان را دارد. در جایی که عدالت به پایان می رسد انسان نمی تواند نفس بکشد. از حقوق حیوانات در خیابان ها گرفته تا رفتار در برابر محیط زیست و تعامل میان انسان ها، حقوق یک مسئله بسیار عمیق است.

امام اوغلو در خصوص این که آیا با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه دیدار خواهد کرد یا نه، گفت: هیچ مانعی برای دیدار من با رئیس جمهور کشور وجود ندارد. من خواستار از میان برداشته شدن یک کلمه از ادبیات این کشور هستم: اقلیت. چنین تعریف و مفهومی نمی تواند وجود داشته باشد. همه ما بخشی از 16 میلیون شهروند استانبول هستیم.

شهردار منتخب مردم در استانبول در جواب به این سؤال که آیا اگر 5 سال موفق در شهرداری استانبول بگذرانید نامزد انتخابات ریاست جمهوری ترکیه خواهید شد؟ گفت: زمانی که نقشه راه سیاست را خودتان تعیین کنید در آن صورت به طور قطع شکست خواهید خورد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات