انتشار:  پنج‌شنبه 29 فروردین 1398  ::  13:39   

زنان مرزنشین سرپرست خانوار کارت پیله وری دریافت کنند

سرویس آذربایجان غربی- سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: برای رفع مشکلات معیشت زنان مرزنشین سرپرست خانوار، کارت پیله وری صادر می شود.

به گزارش کردپرس، محمد دهقان با اعلام این خبر در اولین جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان، افزود: برای رفع مشکلات معیشت زنان مرزنشین که سرپرست خانوار هستند با ارائه معرفی نامه از فرمانداری یا بخشداری محل سکونت خود می توانند کارت پیله ور دریافت کنند.

وی ادامه داد: پیله ورانی که در سال 97اقدام به صادرات کالا نموده اند حداکثر تا پایان خرداد ماه سالجاری فرصت دارند تا سقف 50هزار دلار برای هر پیله ور از محل پیمان های صادراتی خود اقدام به واردات کالا نمایند.

دهقان گفت: در سال گذشته میزان صادرات از گمرگات استان به بیش از یک هزار و 420 میلیارد دلار رسید و واردات کالا از بازارچه های مرزی به داخل کشور نیز در سال گذشته بیش از 86 هزار میلیارد دلار رسید.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی بیان کرد: سهمه بازارچه های مرزی در صادرات کالا نیز چشمگیر بوده است میزان صادرات از بازارچه های استان نزدیک به800 میلیون دلار در سال 97 است.

محمد دهقان در خصوص ساماندهی کارتهای مرزنشینی تصریح کرد: با توجه به مرزی بودن آذربایجان غربی، این استان می تواند سهم بزرگی در تامین کالاهای اساسی مورد نیاز واحدهای صنعتی و معیشتی مردم کشور داشته باشد.