انتشار:  پنج‌شنبه 29 فروردین 1398  ::  13:43   

مجروح شدن دو نماینده HDP در اثر حمله پلیس ترکیه در دیاربکر

سرویس ترکیه - در حمله نیروهای پلیس دیاربکر به جمع متعرضین که در اعتراض به رد صلاحیت برخی منتخبین شهرداری ها در مناطق کردنشین و همچنین اعتراض به حصر عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK تجمع کرده بودند، رمزیه توسون و موسی فاریس اوغلو نمایندگان HDP در پارلمان ترکیه به شدت زخمی شدند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری T24، در حمله نیروهای پلیس دیاربکر به جمع متعرضین که در برابر پارک کوشویولوی دیاربکر در اعتراض به رد صلاحیت برخی منتخبین شهرداری ها در مناطق کردنشین از سوی شورای عالی انتخابات ترکیه و همچنین اعتراض به حصر عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK تجمع کرده بودند، دو تن از نمایندگان مجلس ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اثر ضرب و شتم نیروهای پلیس ترکیه مجروح شدند.

در مداخله شدید نیروهای پلیس ترکیه علیه این تجمع، رمزیه توسون نماینده دیاربکر در پارلمان ترکیه از ناحیه گردن به شدت زخمی شد که بر اساس گزارشات اولیه شکستی در ناحیه ستون فقرات و گردن این نماینده پارلمان ترکیه گزارش شده است. همچنین موسی فاریس اوغلو نیز در اثر ضربه ای که به چشم وی وارد شده است دچار اختلال بینایی شده و تحت مداوا قرار گرفته است. علاوه بر این، سمرا گوزل نماینده دیاربکر در پارلمان ترکیه و بردان اوزترک رئیس مشترک کنگره دموکراتیک خلق ها نیز در این حمله نیروهای پلیس مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها