انتشار:  پنج‌شنبه 29 فروردین 1398  ::  14:16   

دبیرکل شورای همکاری در دیدار عبدالمهدی عنوان کرد؛

اراده سیاسی و تمایل جدی شورای همکاری خلیج فارس برای همکاری با عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق و دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس روابط میان دو طرف، مسائل دارای اهتمام مشترک و تقویت امنیت، ثبات و همکاری اقتصادی را بررسی کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، دفتر اطلاع رسانی عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی امروز (پنج شنبه) در محل اقامت خود در کاخ "ملک سعود" شهر ریاض، پایتخت عربستان سعودی، از عبداللطیف الزیانی، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس استقبال کرده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، عبدالمهدی و الزیانی در دیدار خود به بررسی روابط میان عراق و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، مسائل دارای اهتمام مشترک و تقویت امنیت، ثبات و همکاری اقتصادی پرداختند.

نخست وزیر عراق در این دیدار با حضور سفیر کشورش در ریاض، ضمن تاکید بر این که بغداد برای شورای همکاری خلیج فارس اهمیت قائل است، خاطر نشان ساخت که همکاری و روابط اقتصادی دو طرف باید در جهت بهتر شدن حرکت کند.

عبدالمهدی با بیان این که عراق خواهان فعالیت در محیط عربی و اسلامی خود و برقراری روابط متعادل در راستای خدمت رسانی به منافع ملت های منطقه می باشد، تاکید کرد که کشورش به ثبات و شکوفایی کشورهای منطقه اهمیت می دهد و با استناد به اشتراکات زیاد میان آنها نیز در راستای اعتمادسازی، پشت سر گذاشتن اختلافات و ایجاد فضای مناسب همکاری تلاش می کند.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس نیز ضمن تاکید بر این که کشورهای عضو شورا دارای اراده سیاسی و تمایل جدی برای همکاری با عراق و تحقق فعالیت مشترک و یکپارچه هستند، اظهار داشت: برای ایجاد روابط ویژه با عراق تلاش می کنیم.

الزیانی ضمن ابراز خشنودی در قبال برقراری ثبات در عراق و جهت گیری دولت کنونی این کشور و رویارویی آن با چالش های پیش روی خود با مسئولیت پذیری، خردمندی و همکاری، خطاب به عبدالمهدی افزود: به شما اطمینان می دهم که برادرانتان در شورای همکاری برای ایجاد پل های همکاری با عراق و پشتیبانی از آن در آمادگی کامل به سر می برند؛ ما دارای تمایل زیادی برای تلاش در راستای تقویت امنیت، ثبات و همکاری اقتصادی هستیم.

یادآور می شود که نخست وزیر عراق برای انجام یک سفر رسمی و دو روزه، در شهر ریاض به سر می برد و در جریان آن نیز با ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#عبدالمهدی
#شورای همکاری
#خلیج فارس
#سفر به ریاض