انتشار:  پنج‌شنبه 29 فروردین 1398  ::  15:46   

یخبندان در راه کردستان

سرویس کردستان- سازمان هواشناسی کردستان از ورود موج شدید سرما و وقوع یخبندان در استان خبر داد که این موج  از روز دوشنبه هفته آینده آغاز و تا روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماه ادامه دارد.

رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان در گفت و گو با کردپرس با اشاره به نفوذ موج شدید سرما از روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه به استان کردستان اظهار داشت: این موج سبب کاهش قابل ملاحظه دما و وقوع یخبندان در سطح استان خواهد شد که یخزدگی محصولات باغی و کشاورزی را در پی خواهد داشت. لذا ضروری است برای مقابله با خسارات احتمالی تمهیدات لازم صورت گیرد.

بهرام چاره خواه همچنین به ورود سامانه بارشی جدید به کردستان اشاره کرد و گفت:از اوایل امشب با نفوذ سامانه بارشی بارندگی ها آغاز شده که به تناوب تا صبح سه شنبه ادامه دارد.

او افزود: میزان بارش ها در مجموع در سطح استان قابل ملاحظه بوده (بطور میانگین 20-15 میلی متر) که با توجه به ماهیت رگباری آن می تواند در برخی نقاط موجب آبگرفتگی معابر شود.

چاره خواه ادامه داد: همراه با بارش، در بعضی ساعات، شاهد وزش باد شدید و ایجاد تندبادهای موقتی بخصوص در روز جمعه خواهیم بود.

او با یادآوری اینکه در این بازه زمانی همچنین امکان رخداد رعد و برق و احتمال تگرگ وجود دارد، گفت: گردنه ها و ارتفاعات استان طی مدت یادشده مستعد بارش برف و کولاک بوده که موجب اختلال در تردد و کاهش دید خواهد شد.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی کردستان همچنین از ورود گردوغبار به استان خبر داد و توضیح داد: شکل گیری گردوغبار بر روی کشور عراق و انتقال بخشی از آن به استان موجب کاهش نسبی کیفیت هوا طی امروز و فردا می شود.