انتشار:  جمعه 30 فروردین 1398  ::  10:30   

بهترین های سومین جشنواره سراسری هه لپه رکی بانه معرفی شدند

سرویس کردستان- سومین جشنواره سراسری هه لپه رکی بانه با اجرای 16 گروه از استان های کرد نشین سراسر کشور با معرفی بهترین ها و اجراهای خیابانی در بخش های رقابتی در بانه به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار کرد پرس شامگاه پنجشنبه آیین اختتامیه سومین جشنواره سراسری هه لپه رکی بانه در تالار آربابا با اجرای 16 گروه انتخابی و معرفی بهترین های هر بخش از لحاظ هماهنگی درست گروه، اجرای صحیح بزم ها، انتخاب موسیقی، سرچوپی، گاوانی، جل و برگ « لباس» خوانش مقاله و کودکان پایان یافت.

 هیات دواران سومین جشنواره سراسری هه لپه رکی بانه به ترتیب گروه نیشتمان بانه، گروه سابلاغ مهاباد و آگرین بانه به طور مشترک، و گروه دیلان ارومیه و دوانزه سواره قه لای مریوان را به عنوان گروه های برتر جشنواره معرفی کرد و تندیس جشنواره، جایزه نقدی و لوح تقدیر بهترین گروه را کسب کردند.

در بخش جل و برگ« لباس» گروه هه لپه رکی نیشتمان بانه رتبه اول، گروه های هه لپه رکی سابلاغ مهاباد و آگرین بانه به صورت مشترک مقام دوم و گروه هه لپه رکی دیلان ارومیه مقام سوم را کسب کردند و جایزه نقدی، لوح تقدیر و تندیس جشنواره را در این بخش به خود اختصاص دادند.

در بخش گاوانی لوح تقدیر، جایزه نقدی و تندیس جشنواره به امید کریمی اختصاص یافت.

هیات داوران این جشنواره در بخش کودکان گروه نیشتمان بانه و 12 سواره مریوان را به عنوان بهترین گروه معرفی کرد که با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی و تندیس جشنواره از انها تقدیر شد.

لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره برای مقاله هه لپه رکی مریوان به کریم خاوری و حسین احمدی از مریوان و مقاله هه لپه رکی از منظر تاریخ با اسطوره به افشین غلامی نسیم غلامی و لطیف محمد پور اهدا شد.

ارسلان نوروزی از گروه گوند ارومیه مقام نخست، کامل  کریمیان از گروه سابلاغ مریوان مقام دوم و کاوه عبدالهی از گروه چالاک بانه و عمر مهر دوست به طور مشترک مقام سوم در بخش سرچوپی را کسب کردند و با هدای لوح نقدیر، جایزه نقدی و تندیس جشنواره از انها تقدیر شد.

سید احمد توکلی دبیر اجرایی سومین جشنواره سراسری هه لپه رکی در بخش سرچوپی از آراء حذف شد.

در بخش موسیقی سومین جشنواره هه لپه رکی بانه گروه هه لپه رکی آگرین بانه و سابلاغ مهاباد به طور مشترک رتبه اول، گروه ایلامیان ایلام رتبه دوم و گروه دوانزه سواره قه لای مریوان و چالاک بانه رتبه سوم را کسب کردند.

 لوح تقدیر و جایزه نقدی سومین جشنواره سراسری هه لپه رکی  بانه در بخش بهترین موسیقی به عثمان محمدی « عثمان سور» از گروه نیشتمان بانه و کارو محمدی از گروه دوانزه سواره قه لای مریوان اهدا شد.

گروه آگرین بانه از نگاه تماشاچیان به عنوان بهترین گروه معرفی شد.

سومین جشنواره سراسری هه لپه رکی بانه از 27 تا 29 فروردین ماه در بانه با اجرای 16 گروه انتخابی از سوی هیات داروان از استان های کردستان، ایلام، خراسان شمالی، کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی در تالار فرهنگی و هنری آربابا برگزار شد.

عبدالکریم سروش، بهمن حاجی امینی، علیرضا اسماعیلی، امید زارعی و علی جهانی  داورا، س سید احمد توکلی دبیر اجرایی جشنواره و حمید رضا خوشبخت دبیر سومین جشنواره سراسری هه لپه رکی بانه بودند