انتشار:  جمعه 30 فروردین 1398  ::  09:02   

اردوغان:

نتایج انتخابات 31 مارس کیفیت دموکراسی ترکیه را افزایش داده است/ دوران بحث های انتخاباتی به اتمام رسیده است

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در پی صدور حکم رسمی اکرم امام اوغلو، شهردار کلان شهر استانبول از سوی شورای عالی انتخابات در اظهاراتی با اشاره به این که دوران بحث های انتخاباتی به اتمام رسیده است گفت: نتایج انتخابات 31 مارس کیفیت دموکراسی ترکیه را افزایش داده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Diken، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در پی صدور حکم رسمی اکرم امام اوغلو، شهردار کلانشهر استانبول از سوی شورای عالی انتخابات در اظهاراتی با اشاره به این انتخابات عنوان کرد: انتخابات 31 مارس 2019 با حال و هوای جشن دموکراسی برگزار شد. البته برخی بحث ها به وجود آمده است ولی این موضوع نتوانست مانع عملکرد موفق دموکراسی در ترکیه باشد. ترکیه 85 درصد مشارکت در انتخابات را به دست آورده است. بر این باور هستیم که نتایج به دست آمده از انتخابات و همچنین درصد مشارکت در این انتخابات کیفیت دموکراسی ترکیه را افزایش داده است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: ترکیه در شش سال اخیر که با حوادث پارک گزی آغاز شده بود درگیر فتنه ها و توطئه های مختلفی شد. اقدام به کودتا در 15 جولای 2016 یکی از بزرگ ترین خیانت های تاریخمان است. در پنج سال اخیر هفت بار انتخابات برگزار کردیم. انتخابات برای اقتصاد کشور یک بار سنگین به حساب می آید. بحث هایی که در دوران انتخابات به وجود آمده بود دیگر به پایان رسیده است. ملتمان این دوران را پشت سر گذاشته است. ما در خصوص اعتراض هایمان تا آخر پیگیر مسئله خواهیم بود و زمانی که شورای عالی انتخابات حرف آخر را زد این موضوع به اتمام می رسد.

اردوغان در پایان سخنان خود تصریح کرد: بقای ملی ترکیه از هر نوع حساب سیاسی ارجح تر است. روند پیش رو، روند سرد کردن آهن گداخته، در آغوش کشیدن همدیگر، اتحاد و برابری است. تا زمانی که درگیری خشونت نشده است، هر تفکر سیاسی را ما می پذیریم. در ترکیه باید متحدانه حرکت کرد و به مسئولیت هایی که داریم عمل کنیم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رجب طیب اردوغان