انتشار:  جمعه 30 فروردین 1398  ::  09:43   

معاون نخست وزیر اقلیم کردستان:

هیچ حزبی به‌تنهایی قادر به حکمرانی در اقلیم کردستان نیست

سرویس عراق و اقلیم کردستان- معاون نخست وزیر اقلیم کردستان و عضو ارشد اتحادیه میهنی در سخنانی تأکید کرد برداشت و تفسیری صحیح از نتایج انتخابات پارلمان کردستان نشان می دهد که هیچ حزبی در اقلیم به تنهایی قادر به حکمرانی نیست.

به گزارش کردپرس به نقل از خندان، قباد طالبانی طی اظهاراتی در بیست و دومین فستیوال هنری- فرهنگی گلاویژ در شهر سلیمانیه، با اشاره به تعویق تشکیل کابینه دولت جدید اقلیم کردستان عدم تشکیل آن علیرغم گذشت بیش از شش ماه و نیم از برگزاری انتخابات پارلمانی در اقلیم، گفت که لازم است که کابینه دولت جدید بر پایه و اساسی محکم تشکیل شود.

معاون نخست وزیر اقلیم کردستان و عضو ارشد حزب اتحادیه میهنی با اشاره به اینکه بخش اعظم اختلافاتی که موجب تعویق تشکیل کابینه شده، به استحقاق و سهم انتخاباتی احزاب بازمی گردد، تأکید کرد که برداشت و تفسیری صحیح از نتایج انتخابات پارلمان کردستان نشان می دهد که هیچ حزبی در اقلیم به تنهایی قادر به حکمرانی نیست.

همچنین تأکید کرد که احزاب اقلیم به جز توافق با یکدیگر هیچ گزینه دیگری در پیش رو ندارند و لازم است که توافق نهایی میان احزاب تشکیل دهنده دولت هرچه زودتر حاصل شود؛ چرا که مشکلات عدیده ای وجود دارد که باید حل و فصل شود.

طالبانی خاطر نشان ساخت که اقلیم باید مشکلات بسیاری را در روابط با بغداد از طریق مذاکره حل کند و به همین دلیل نباید فرصت به دست آمده کنونی برای گفتگو با کابینه عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق را نیز از دست بدهد.

 

 

 

 

".