انتشار:  جمعه 30 فروردین 1398  ::  12:49   

سفر رئیس پارلمان سوریه به بغداد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس مجلس خلق سوریه در راس یک هیئت پارلمانی بزرگ وارد شهر بغداد شد تا در نشست روسای مجالس عراق و کشورهای همسایه آن شرکت کند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری المدار، حموده یوسف صباغ، رئیس مجلس خلق سوریه برای شرکت در نشست روسای مجالس عراق و کشورهای همسایه آن، شامگاه پنج شنبه در راس یک هیئت پارلمانی بزرگ وارد شهر بغداد شد و در بدو ورود نیز از سوی محمد حلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان این کشور مورد استقبال قرار گرفت.

دفتر اطلاع رسانی حلبوسی با صدور بیانیه ای در این باره اعلام کرد که مراسم استقبال رسمی از رئیس مجلس خلق سوریه و هیئت همراه در سالن تشریفات فرودگاه بین المللی شهر بغداد و با حضور حسن الکعبی، نایب رئیس اول مجلس نمایندگان عراق و شماری از اعضای مجلس برگزار شده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، رئیس پارلمان عراق ضمن خوشامدگویی به همتای سوری خود و هیئت همراه وی، تاکید کرد که ملت های دو کشور دارای روابط تاریخی عمیقی هستند.

روسای پارلمان عراق و سوریه در دیدار خود در فرودگاه بغداد همچنین روابط میان دو کشور و راه های گسترش همکاری مشترک در زمینه های مختلف را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

این در حالی است که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، نشست روسای مجالس عراق و کشورهای همسایه آن ظهر فردا (شنبه) در شهر بغداد برگزار می شود و با صدور یک بیانیه مشترک به پایان می رسد.