سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 31 فروردین 1398  ::  17:56   

پرواز مستقیم ارومیه ـ اربیل عراق برقرار می‌شود

سرویس آذربایجان غربی- مدیر کل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: در اولین فرصت پرواز ارومیه به اربیل عراق برای خدمت‌رسانی بیشتر به مسافران برقرار می‌شود.

به گزارش کردپرس، برقراری پرواز مستقیم ارومیه به اربیل عراق اواخر سال 91 توسط مدیر کل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی اعلام شد.

کمال پرهیزکار در آن زمان اعلام کرد: ارتباط هوایی استان آذربایجان‌ غربی با اربیل عراق از فرودگاه ارومیه برقرار شده و این پرواز روزهای یکشنبه و پنجشنبه هر هفته انجام می‌شود.

وی توجه به ظرفیت‌های بالای استان آذربایجان غربی برای توسعه صنعت، تجارت و گردشگری، را دلیلی بر برقراری پرواز بین این دو شهر دانست و افزود: این پروازها توسط شرکت هواپیمایی آتا با هواپیماهای ایرباس 320 انجام می‌شود.

امروز نیز مدیر کل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی در گفت و گو با فارس، با اشاره به تلاش‌هایی برای افزایش پروازها در فرودگاه ارومیه اظهار کرد: معمولا زمان‌هایی که لود پرواز وجود دارد درخواست افزایش پرواز داده می‌شود.

پرهیزکار گفت: هم اکنون اولویت نخست فرودگاه ارومیه، برقراری پرواز مستقیم به شهر اربیل عراق است چون تردد مردم آذربایجان‌غربی به این شهر بسیار زیاد است.

وی افزود: در اولین فرصت پرواز ارومیه به اربیل عراق برای خدمت‌رسانی بیشتر به مسافران برقرار می‌شود.

مدیر کل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی با اشاره به آخرین خبر در رابطه با پرواز مستقیم ارومیه به کشور آذربایجان تصریح کرد: با توجه به افزایش بلیط هواپیما و با توجه به اینکه قیمت بلیط با دلار محاسبه می‌شود سبب شده که پرواز مستقیم به این کشور به تاخیر افتاده اما پس از ماه مبارک رمضان باز هم تلاش‌ها برای برقراری پروازها انجام شود.