سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 31 فروردین 1398  ::  20:36   

در اعتراض به دعوت گزینشی از رسانه ها؛

عضو شورای عالی استان ها از حضور در جلسه شورای شهر مهاباد خودداری کرد

سرویس آذربایجان غربی- یک عضو شورای شهر مهاباد در اعتراض به دعوت گزینشی از رسانه ها در جلسات علنی شورا و شهرداری این شهر، از حضور در جلسه خودداری کرد و گفت: از نهادهای ناظر فرا دستی استعلام خواهم کرد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، امروز (31 فروردین) دومین جلسه علنی شورای شهر مهاباد با حضور گزینشی رسانه ها برگزار شد.

مصطفی احمدزاده، عضو شورای عالی استان ها در این خصوص در صفحه مجازی خود نوشت؛ در اعتراض به تداوم دعوت گزینشی از رسانه ها این هفته نیز در جلسه "علنی" شورای شهر شرکت نمی کنم.

وی افزود: متاسفانه این دومین باری است که رسانه ها به شیوه ای گزینشی جهت حضور در جلسه شورای شهر مهاباد دعوت می شوند.

این عضو شورای شهر ادامه داد:  بدیهی است که دعوت گزینشی از رسانه های مدنظر و ممانعت از حضور بقیه رسانه ها و خبرنگاران فاقد وجاهت قانونی است و به تبع آن جلسه امروز شورای شهر نیز نه "علنی" است و نه "قانونی".

احمدزاده تاکید کرد: اینجانب در اعتراض به این رویه، که در تضاد مسلم و محرز با ضوابط قانونی ناظر بر جلسات علنی شوراهاست، مجددا از شرکت در جلسه خودداری خواهم کرد! علنی بودن جلسات شورا به عنوان یک اصل قانونی و نیز به عنوان یک رکن اساسی شفافیت قابل تفسیر به رای شخصی نیست! و شرکت در جلسات علنی شورای شهر حق مسلم همه رسانه هاست، چه دولتی و چه غیردولتی! امید که همکاران گرامی، برابر نص قانون و شعارهای انتخاباتی خویش، از در آشتی با شعار "شورا و شهرداری بلورین" در آیند!

وی با اشاره به استعلام رسمی از نهادهای ناظر فرا دستی در این خصوص تصریح کرد: به رغم اطمینان صد در صدی به غیرقانونی بودن دعوت گزینشی از رسانه ها، نتیجه استعلامات رسمی بنده از نهادهای ناظر فرادست در این خصوص به محض وصول، در راستای تنویر افکار عمومی، رسانه ای خواهد شد.

به گزارش کردپرس، هفته گذشته نیز جلسه علنی شورای شهر مهاباد پشت درهای بسته برگزار شد و تنها دو رسانه دولتی اجازه حضور در این جلسه را پیدا کردند. این امر با انتقاد فراوان سایر رسانه ها در مهاباد روبه رو شد. شورای شهر مهاباد تا کنون در این خصوص واکنشی نشان نداده است