سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 31 فروردین 1398  ::  20:38   

مهمترین تحولات روز شنبه 31/1/1398 در ترکیه

  • واکنش وزارت امور خارجه ترکیه به دیدار رئیس جمهور فرانسه با نمایندگان ارتش دموکراتیک سوریه: دیدار رئیس جمهور فرانسه با نمایندگان شاخه سوری PKK را محکوم می کنیم

وزارت امور خارجه ترکیه در واکنشی تند به دیدار امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه با هیئتی از YPG/ ارتش دموکراتیک سوریه در بیانیه ای اعلام کرد: دیدار رئیس جمهور فرانسه با نمایندگان YPG به عنوان شاخه سوری PKK را محکوم می کنیم.

  • پروین بولدان: ائتلاف احزاب کردستانی پشت موفقیت استانبول است

پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق (HDP) در اظهاراتی با اشاره به نتایج به دست آمده از انتخابات شهرداری های 2019 میلادی در ترکیه گفت: پشت موفقیتی که توانستیم در استانبول رقم بزنیم حمایت ائتلافی وجود دارد که با احزاب کردستانی و حمایت این احزاب شکل گرفته است.

  • 4 کشته و 6 زخمی در درگیری ارتش ترکیه با PKK در مرز عراق

وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه ای با اشاره به درگیری نیروهای ارتش ترکیه با نظامیان PKK در مرزهای ترکیه – عراق اعلام کرد: در اثر این درگیری ها 4 نیروی نظامی ارتش ترکیه کشته و 6 تن دیگر از این نیروها نیز زخمی شده اند.

  • معاون حزب عدالت و توسعه مدعی شد: جماعت گولن در نتایج انتخابات استانبول دست دارد

علی احسان یاووز، معاون حزب عدالت و توسعه (AKP) در اظهاراتی مدعی شد: اطلاعات و مدارک موثقی در اختیار داریم که ثابت می کند جماعت گولن در نتایج انتخابات استانبول دست دارد.

  • کمال قلیچدار اوغلو: حتی اگر ذره ای قانون در کشور باقی مانده باشد انتخابات استانبول لغو نخواهد شد

کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در اظهاراتی با اشاره به درخواست لغو انتخابات شهرداری استانبول از سوی حزب حاکم ترکیه گفت: حتی اگر ذره ای قانون در کشور باقی مانده باشد انتخابات استانبول لغو نخواهد شد.

  • انتقاد رهبر MHP از اکرم امام اوغلو: امام اوغلو در مدح «دمیرتاش تروریست» سخنرانی می کند

دولت باغچلی، رئیس حزب تندرو حرکت ملی ترکیه (MHP) در اظهاراتی با انتقاد شدید از گفتگوی اکرم امام اوغلو، شهردار کلان شهر استانبول با خبرگزاری کردی روداو عنوان کرد: امام اوغلو در مدح «دمیرتاش تروریست» سخنرانی می کند.

  • در پی کشته شدن 4 نظامی ارتش ترکیه: وزیر دفاع و رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه به حکاری سفر کردند

در پی انتشار اخبار درگیری نیروهای ارتش ترکیه با نظامیان PKK در منطقه زاب در اقلیم کردستان عراق، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه به همراه ژنرال یاشار گولر، رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح به استان مرزی حکاری در جنوب شرقی ترکیه سفر کردند.

 

کد خبرنگار: 30102

 

برچسب‌ها:
#ترکیه