سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 2 اردیبهشت 1398  ::  15:36   

وزارت برق عراق:

واردات گاز از ایران 25 درصد افزایش می‌یابد و برای آن نیز جایگزینی نداریم

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزارت برق عراق تاکید کرد که این کشور برای تامین برق مورد نیاز خود، راهی جز واردات گاز از ایران ندارد و دو ماه دیگر نیز میزان آن را افزایش خواهد داد.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، سخنگوی وزارت برق عراق امروز (دوشنبه) در گفت و گو با خبرنگاران در حاشیه یک همایش مربوط به انرژی خاطر نشان ساخت که کشورش هیچ گونه جایگزینی برای واردات گاز از ایران ندارد.

سخنگوی وزارت برق عراق در این باره تاکید کرد که توقف واردات گاز از ایران، این کشور را از چهار هزار مگاوات برق محروم خواهد کرد.

سخنگوی مذکور همچنین اعلام کرد که عراق واردات گاز از ایران را در ماه ژوئن آینده به میزان 25 درصد و از 28 میلیون متر مکعب کنونی به 35 میلیون متر مکعب افزایش خواهد داد.

این در حالی است که پیشتر هیبت حلبوسی، عضو کمیسیون نفت و انرژی در مجلس نمایندگان عراق نیز تاکید کرده بود که کشورش در صورت پایبندی به تحریم های آمریکا علیه ایران، نیمی از انرژی برق خود را از دست خواهد داد.

حلبوسی در این باره گفته بود: انرژی برق عراق نزدیک به 14 هزار مگاوات برآورد می شود که نیمی از آن از تهران است جایی که هم اکنون برای فعالیت نیروگاه های برق خود با تولید چهار هزار مگاوات، از ایران گاز می خریم و سه هزار مگاوات برق نیز از این کشور وارد می کنیم.

برچسب‌ها:
#عراق
#ایران
#وزارت برق
#واردات گاز