سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 2 اردیبهشت 1398  ::  19:09   

واکنش اردوغان به حمله علیه رهبر اپوزیسیون ترکیه:

اعتراضات علیه قلیچدار اوغلو به خشونت علیه وی تبدیل شده است

سرویس ترکیه – رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بعد از سکوت 24 ساعته خود در خصوص حمله به کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در آنکارا در اظهاراتی عنوان کرد: اعتراضات علیه قلیچدار اوغلو به خشونت علیه وی تبدیل شده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بعد از سکوت 24 ساعته خود در خصوص حمله به کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در آنکارا که از سوی یک عضو حزب عدالت و توسعه (AKP) صورت گرفته است، طی اظهاراتی با اشاره به این حمله عنوان کرد: متأسفانه دیروز در منطقه چوبوک در استان آنکارا هنگام تشییع جنازه یکی از شهیدان درگیری های اخیر حادثه ای که به هیچ عنوان نمی خواستیم شاهد آن باشیم، رخ داده است. اعتراضاتی که علیه کمال قلیچدار اوغلو، رهبر اپوزیسیون ترکیه وجود دارد به اقدامات خشونت آمیز کشیده شده است.

وی در اظهارات خود تصریح کرد: این حادثه با تمامی ابعاد در حال رسیدگی و تحقیقات است. ما خشونت را به هیچ عنوان تأیید و توصیه نمی کنیم. ما مخالف هر گونه افراط و ترور هستیم. اجازه نمی دهیم کسی به اقلیم آرامش ترکیه آسیبی بزند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رجب طیب اردوغان