سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 2 اردیبهشت 1398  ::  20:02   

تیراندازی به سوی تیم نبش گور جمعی ایزدی‌ها در شنگال

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یکی از تیم های ویژه نبش گورهای جمعی کردهای ایزدی هنگام تفحص و جستجو در یک گور جمعی واقع در روستای کوجو از توابع شنگال هدف تیراندازی افراد ناشناس قرار گرفت.

به گزارش کردپرس، سیروان جلال ابراهیم مسئول امور گورهای جمعی در وزارت شهیدان و انفال شدگان اقلیم کردستان، در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که امروز دوشنبه 2 اردیبهشت/22 یکی از تیم های ویژه نبش گورهای جمعی کردهای ایزدی در شنگال هنگام عملیات تفحص و جستجوی یکی از گورهای جمعی در روستای کوجو از توابع قیروان در شنگال، هدف تیراندازی اشخاص مسلح ناشناس قرار گرفت.

وی افزود که پس از این حادثه نیروهای امنیتی عراق و شماری از نیروهای حشدالشعبی وارد منطقه شده و تحقیق در مورد این حمله را آغاز کرده اند؛ اما هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد انگیزه این حمله و عاملان آن  به دست نیامده و کسی نیز دستگیر نشده است.

همچنین خاطر نشان ساخت که در این حمله هیچ آسیبی به اعضای تیم نبش گورهای جمعی شنگال نرسیده است.

عملیات نبش گورهای جمعی شنگال از ماه مارس گذشته و  با مشارکت وزارت شهیدان اقلیم کردستان، نظارت تیم ویژه سازمان ملل و همکاری دولت مرکزی عراق آغاز شده و تاکنون 30 تن از اجساد خارج شده از این گورها توسط پزشکی قانونی بغداد تعیین هویت شده اند.

داعش در هنگام حمله به شنگال اقدام به قتل عام گسترده کردهای ایزدی کرده و پس از آزادسازی شنگال شمار بسیاری گورهای ایزدی حاوی بقایای اجساد کردهای ایزدی که توسط داعش قتل عام و مدفون شده اند، کشف شده است.

 

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#نسل کشی
#شنگال
#ایزدی
#گورجمعی