سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  دوشنبه 2 اردیبهشت 1398  ::  20:11   

سیل در مهاباد 36 میلیارد ریال خسارت به بار آورد

سرویس آذربایجان غربی- مسئول مدیریت بحران مهاباد از خسارت 36 میلیارد ریالی سیل اخیر به تاسیسات زیربنایی و محصولات کشاورزی این شهرستان خبر داد.

آزاد عبدالله پوری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار کردپرس اظهار داشت: سیل اخیر 36 میلیارد و 200 میلون ریال به تاسیسات زیربنایی در بخش های مختلف آب، برق، راه، مساکن و محصولات کشاورزی شهرستان مهاباد خسارت وارد کرد.

وی افزود: بر اساس برآوردهای کارشناسان سیلاب و طغیان رودخانه ها در مهاباد امسال 14 میلیارد و 400 میلیون ریال به بخش کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرده که شامل آبگرفتگی در 262 هکتار از مزارع کشاورزی است.

عبدالله پوری ادامه داد: این سیلاب، 21میلیارد ریال به بخش معابر، راه ها و مساکن روستایی  خسارت زده است. که سهم خسارت وارده به بخش مسکن روستایی 7 میلیارد ریال است.

مسئول مدیریت بحران مهاباد  گفت: در این مدت بیش از 100 میلیون ریال هم خسارت به بخش آب شرب روستایی وارد شده است که شامل تخریب پمپ آب، خط انتقال و پر شدن چاه است.

وی اظهار داشت: همچنین700 میلیون ریال خسارت نیز به تاسیسات برق واقع در مسیرهای روستایی برآورد شده است.

به گزارش کردپرس، در سیلاب بهار سال گذشته نیز دبیر ستاد بحران شهرستان مهاباد از خسارت ۲ میلیارد تومانی سیل  در این شهرستان خبر داده بود.