سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  دوشنبه 2 اردیبهشت 1398  ::  20:42   

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی:

اعمال قوانین برای معادن دولتی و خصوصی باید یکسان باشد

سرویس آذربایجان غربی- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: قوانین و مقررات و شرایط کاری معادن بخش خصوصی و دولتی باید یکسان باشد و استانداری نیز پیگیر تبعیض ها خواهد بود .

به گزارش کردپرس،  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، رضا حسینی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات معدن طلای آق دره تکاب گفت: قوانین و مقررات برای معادن بخش خصوصی و دولتی باید تحت شرایط یکسانی اعمال شود و از این پس خود پیگیر تبعیض ها و حتی جلوگیری از آن خواهیم بود .

وی افزود: اگر قوانینی و مقرراتی هست نه تنها بخش خصوصی و معدن طلای آق دره بلکه باید شامل حال بخش دولتی و معدن زره شوران نیز شود و شرایط یکسانی اعمال گردد.

وی با اشاره به اینکه برخی گونه های گون ها از سوی منابع طبیعی حفاظت می شود و این امر باعث ایجاد برخی موانع و مشکلات در امور معدنی می شود ، اظهار داشت : باید نوع گون هایی که مدنظر هست و از خاک محافظت و نگهداری می کند اعلام شود تا حفظ این گون ها خود باعث جلوگیری از کار معدن ها و ایجاد مشکلات در خصوص پیشرفت این شهرستان نشود.

در ادامه این جلسه برخی مشکلات این معدن با حضور مسئولان دیوان محاسبات بررسی و مقرر شد برای پیگیری و رفع ادامه مشکلات جلسه ای با حضور مسئولان اداره کل بازرسی استان برگزار شود .