سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 2 اردیبهشت 1398  ::  22:22   

مهمترین تحولات روز دوشنبه 2/2/1398 در ترکیه

  • واکنش وزیر امور خارجه ترکیه به تصمیم جدید آمریکا علیه ایران: تحریم های یک جانبه و تحمیل اراده در خصوص روابط ما با کشورهای همسایه را قبول نخواهیم کرد

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در لغو معافیت هشت کشور از تحریم های نفتی علیه ایران از جمله ترکیه، با اعلام نارضایتی از این تصمیم گفت: تحریم های یک جانبه و تحمیل اراده در خصوص روابط ما با کشورهای همسایه را قبول نخواهیم کرد.

  • عامل حمله به رهبر اپوزیسیون ترکیه عضو AKP است

عمر چلیک، سخنگوی آک پارتی با تأیید عضویت عامل حمله به رهبر اپوزیسیون در حزب عدالت و توسعه، از اخراج قطعی وی از این حزب خبر داد.

  • واکنش اردوغان به حمله علیه رهبر اپوزیسیون ترکیه: اعتراضات علیه قلیچدار اوغلو به خشونت علیه وی تبدیل شده است

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بعد از سکوت 24 ساعته خود در خصوص حمله به کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در آنکارا در اظهاراتی عنوان کرد: اعتراضات علیه قلیچدار اوغلو به خشونت علیه وی تبدیل شده است.

  • واکنش عبدالله گل به حمله علیه رهبر CHP: امیدوارم خطر ایجاد نفرت در زبان سیاست را همگان دریافته باشند

عبدالله گل، یازدهمین رئیس جمهور ترکیه در پیامی با اشاره به حمله علیه کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: امیدوارم دیگر همه خطرات ادبیات نفرتی را که در زبان سیاست حاکم شده است دریافته باشند.

  • رئیس مشترک HDP: استراتژی HDP در انتخابات شهردرای ها روند سیاست ترکیه را تغییر داد

سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به انتخابات شهرداری های ترکیه و استراتژی این حزب در این انتخابات گفت: استراتژی HDP در انتخابات شهرداری ها بسیار قوی و مهم بود و روند سیاست ترکیه را تغییر داده است

  • سازمان اطلاعات ملی ترکیه 4 عضو PKK را در شنگال دستگیر و به ترکیه منتقل کرد

سازمان اطلاعات ملی ترکیه (میت) در راستای عملیات های برون مرزی خود در منطقه شنگال واقع در اقلیم کردستان عراق چهار عضو تحت تعقیب گروه PKK را دستگیر کرده و پس از انتقال به ترکیه به شعبه مبارزه با ترور پلیس ترکیه تحویل داده است.

  • اکرم امام اوغلو در میتینگ بزرگ استانبول: ایجاد درگیری میان باورها و دیدگاه های متفاوت سیاست نیست

اکرم امام اوغلو، شهردار کلان شهر استانبول که در میتینگ میدان مال تپه با هواداران خود دیدار کرده بود در اظهاراتی عنوان کرد: ایجاد درگیری میان باورها و دیدگاه های متفاوت سیاست نیست.

  • رئیس ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه: دولت از PKK و حامیانش انتقام خواهد گرفت

فخرالدین آلتون، رئیس ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه در پیامی با اشاره به کشته شدن 4 نظامی ارتش ترکیه در حمله نیروهای PKK عنوان کرد: دولت از PKK و حامیانش انتقام خواهد گرفت.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه