سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 2 اردیبهشت 1398  ::  22:50   

مخالفت امیر جماعت اسلامی با شرکت در دولت جدید اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- امیر جماعت اسلامی کردستان در سخنانی تأکید کرد که دولت جدید اقلیم کردستان شایسته شرکت این حزب در آن نیست.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی ان. آر. تی، علی باپیر طی سخنانی اعلام کرد که دورنمای دولت جدید اقلیم کردستان، نشان از دولتی دارد که شایسته شرکت حزب جماعت اسلامی(کومل) در آن نیست و به باور وی بهتر است که این حزب در دولت جدید شرکت نکند.

امیر جماعت اسلامی، تأکید کرد که تعویق تشکیل دولت جدید اقلیم فقط به تلاش احزاب برای تصدی مناصب بیشتر در دولت بازمی گردد و هیچ یک از احزاب اهمیتی به اصلاحات و بهبود وضعیت شهروندان نمی دهد.

وی همچنین در نشستی خبری گفت که تصمیم رسمی و نهایی در مورد شرکت در دولت جدید اقلیم کردستان از سوی رهبری جماعت اسلامی و با مکانیسم های تعیین شده اتخاذ می شود، اما وی شخصاً به دلیل اختلافاتی که میان سه حزب اتحادیه میهنی (یکیتی) حزب دمکرات (پارتی) و جنبش تغییر (گوران) بر سر تصدی مناصب بیشتر درگرفته دولت آتی را فاقد شایستگی لازم برای مشارکت کردن در آن می داند.

همچنین اشاره کرد که یکیتی و گوران خواستار شرکت کومل در دولت جدید اقلیم هستند، اما این حزب تمایلی برای این کار ندارد.

کومل دارای 7 کرسی در پارلمان پنجم اقلیم است، اما تا کنون پارتی به عنوان حزب برنده انتخابات پارلمانی و مأمور تشکیل دولت جدید اقلیم، مذاکره ای را با این حزب در مورد تشکیل دولت انجام نداده است.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#جماعت اسلامی
#دولت جدید
#حزب دمکرات'
#علی باپیر