سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398  ::  16:04   

دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان خبر داد؛

حضور 2 هزار عنصر داعش در مناطق مختلف عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان، اعلام کرد که حدود 2 هزار عنصر داعش در مناطق مختلف عراق از مخمور تا جنوب کرکوک و استان دیاله حضور دارند.
 

به گزارش کردپرس، جبار یاور در گفتگو با خبرگزاری آناتولی، اعلام کرد که با وجود اعلام پایان داعش در عراق و شکست نظامی این گروه در سوریه، اما در عمل فعالیت و موجودیت این گروه ادامه داشته و در حال حاضر حدود 2 هزار عنصر داعش در مناطق مختلف کشور عراق و به ویژه از مخمور تا جنوب کرکوک و قره تپه و استان دیاله حضور دارند.

دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان افزود که به جز این 2 هزار عنصر داعش، شمار بسیاری از هسته های مخفی این گروه نیز در این مناطق فعال بوده و بخشی از ساکنین روستاها شبانه اقدام به کمک به عناصر داعش و شرکت در فعالیت ها و تحرکات تروریستی آنان می کنند.

وی خاطر نشان ساخت که تاکنون هیچ ‌یک از سازمان های اطلاعاتی و امنیتی منطقه و جهان، موفق به یافتن سرنخی از مخفیگاه ابوبکر بغدادی و دیگر سرکردگان داعش، نشده اند.

جبار یاور همچنین اعلام کرد که در جریان نبرد با داعش 1 هزار و 720 نیروی پیشمرگ جان باخته و 10 هزار و 720 نیروی پیشمرگ و نیروهای امنیتی و پلیس اقلیم نیز مجروح شده اند.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#پیشمرگ
#داعش
#جبار یاور