سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398  ::  16:14   

برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده صلاح الدین دمیرتاش در آنکارا

سرویس ترکیه - چهارمین جلسه رسیدگی به یکی از پرونده های صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) که در این پرونده دادستان خواستار 142 سال حبس به اتهامات مختلف برای این سیاستمدار کرد ترکیه شده است، در سالن دادرسی زندان سینجان آنکارا برگزار شد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، چهارمین جلسه رسیدگی به یکی از پرونده های مهم صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) که در این پرونده دادستان خواستار 142 سال حبس به اتهامات مختلف به این سیاستمدار کرد ترکیه شده است امروز در حالی در سالن دادگاه زندان سینجان آنکارا برگزار شد که دمیرتاش از طریق ویدئو کنفرانس از زندان ادیرنه به دفاع از خود در این جلسه پرداخت.

دمیرتاش در بخشی از دفاعیات خود ابتدا با سلام به تمام کسانی که در اعتراض به حصر عبدالله اوجالان دست به اعتصاب غذا زده اند گفت: بسیاری از انسان ها چه در زندان و چه بیرون از زندان برای تقویت دموکراسی و صلح ترکیه و حاکم شدن مذاکرات در این کشور دست به اعتصاب غذا زده اند. این انسان ها جان خود را در این راه گذاشته اند. ما اگر بتوانیم این اعتصاب ها را متوقف کنیم بسیار خوشحال خواهیم شد ولی راه متوقف کردن این اعتصاب ها نیز در برآورده شدن مطالبات از سوی حکومت و اعلام آن از سوی پارلمان ممکن خواهد شد.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به مداخله مستقیم حکومت و رهبران سیاسی حکومت در پرونده هایی که علیه وی تشکیل شده است گفت: رئیس جمهور وقت ترکیه رجب طیب اردوغان و نخست وزیر وقت ترکیه احمد داوود اوغلو در آن دوران که علیه من پرونده قضایی تشکیل شد در رسانه های عمومی آشکارا از دادستان های ترکیه دعوت کردند تا بر علیه من اقدام کنند. دادستان های در نتیجه فشاری که امروزه نیز بر دستگاه قضایی کشور وجود دارد و تبلیغات گسترده رسانه های نزدیک به حکومت که به صورت 24 ساعته به مسئله آغاز روند قضایی علیه من می پرداختند دست به تهیه و تنظیم کیفرخواست علیه من زدند. من دادستان هایی که علیه بنده کیفرخواست تنظیم کرده اند را نمی شناسم و نمی دانم که آیا رابطه های سیاسی دارند یا نه ولی این موضوع واضح و آشکار است که دادستان ها در اثر فشارهای سیاسی که بر روی آنان اعمال شده بود به حرکت درآمده و اقدام کرده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات ریاست جمهوری
#صلاح الدین دمیرتاش
#حزب دموکراتیک خلقها