سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398  ::  17:47   

استاندار آذربایجان غربی:

10 میلیارد تومان به ارتقای شاخص های توسعه تکاب اختصاص می یابد

سرویس آذربایجان غربی- استاندار آذربایجان غربی گفت: به دلیل عدم به کار گیری ظرفیت های موجود در شهرستان تکاب، امروز تکاب یکی از محروم ترین شهرستان های استان است.

 به گزارش کردپرس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانه دولت،  محمدمهدی شهریاری در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با محوریت توسعه شهرستان تکاب در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: متاسفانه سیل امسال، خسارت های زیادی را در کشور به جای گذاشت، بطوریکه میزان خسارت وارده 40 هزار میلیارد تومان برآورد شده و این در حالی است که بودجه عمرانی کشور 60 هزار میلیارد تومان است.

شهریاری افزود: وجود این شرایط، طبیعتا محدودیت هایی را در اجرای پروژه ها ایجاد می کند اما با این وجود سعی داریم با اتخاذ تدابیر لازم، خللی در اجرای پروژه ها در استان پیش نیاید.

وی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان تکاب در حوزه های مختلف نیز گفت: شهرستان تکاب باید به یکی از توسعه یافته ترین شهرستان های استان تبدیل می شد ولی بدلایل مختلف، از این ظرفیت ها به درستی استفاده نشده و امروز تکاب یکی از محروم ترین شهرستان های استان است.

استاندار آذربایجان غربی به دیدار اخیر خود با مدیران شرکت ایمیدرو نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در این دیدار مقرر شد، برنامه ریزی لازم از سوی ایمیدرو برای انجام اقدامات توسعه ای و ایجاد صنایع پایین دستی معادن طلا در شهرستان تکاب صورت گیرد.

شهریاری، وجود راه های مواصلاتی نامناسب را از دیگر مشکلات شهرستان تکاب عنوان کرد و گفت: برای توسعه، نوسازی و بهسازی محور ارتباطی تکاب- شاهین دژ- میاندوآب، 120 میلیارد تومان اعتبار و 100 میلیارد تومان نیز برای بهسازی جاده دندی پیش بینی شده است که امیدواریم با تخصیص این اعتبارات، مسیرهای ارتباطی تکاب اصلاح شوند.

وی بر ضرورت توجه و استفاده بهینه از ظرفیت های گردشگری، معادن و کشاورزی منطقه نیز تاکید کرد و گفت: باید در برنامه ریزی ها، ظرفیت های منطقه ای مورد توجه قرار گیرد؛ در این راستا کمیته اجرایی ویژه ای متشکل از یکی از معاونین استاندار، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و فرماندار شهرستان تشکیل و بصورت ماهانه گزارشی از روند اجرای مصوبات توسعه ای شهرستان تکاب را به اینجانب ارائه خواهند کرد.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: علاوه بر مصوبات جلسه امروز شورای توسعه شهرستان تکاب، مبلغ 10 میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات توازن استانی برای ارتقای شاخص های توسعه ای تکاب اختصاص خواهد یافت.