سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398  ::  19:06   

نماینده آک پارتی در شورای عالی انتخابات:

در صورت تکرار انتخابات استانبول قطعاً بینالی ییلدیریم پیروز خواهد شد

سرویس ترکیه - رجب اوزل، نماینده حزب عدالت و توسعه (AKP)در شورای عالی انتخابات ترکیه طی اظهاراتی با اشاره به انتخابات شهرداری های 2019 میلادی در استانبول گفت: در صورت تکرار انتخابات استانبول قطعاً بینالی ییلدیریم پیروز خواهد شد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، رجب اوزل، نماینده حزب عدالت و توسعه (AKP)در شورای عالی انتخابات ترکیه طی اظهاراتی با اشاره به انتخابات شهرداری های 2019 میلادی در استانبول گفت: بر اساس قانون اساسی ترکیه شورای عالی انتخابات باید هر گونه بی قانونی و فساد در انتخابات را بررسی کند. ما تمامی مدارک و شواهد را در اختیار شورای عالی انتخابات ترکیه گذاشته ایم. تحقیقات در این خصوص ادامه دارد. تمام پرونده ها و ادعاهای مطرح شده از سوی ما دال بر مدارک و شواهد موثقی است. انشالله شورای عالی انتخابات تصمیمی اتخاذ خواهد کرد که وجدان عمومی را آرام کند. وجدان عمومی ترکیه منتظر تصمیم شورای عالی انتخابات مبنی بر تکرار انتخابات در استانبول است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: ما اپوزیسیون را به میدان دعوت می کنیم. یک بار دیگر انتخابات را برگزار کنیم. اگر اپوزیسیون بر این باور است که انتخابات را با یک اختلاف زیاد پیروز شده است چرا تکرار انتخابات را قبول نمی کنند؟ یک انتخابات با شائبه های فراوان وجود دارد. در نتیجه این انتخابات شک برانگیز فردی بر مسند شهرداری کلان شهر استانبول تکیه زده است. در صورت تکرار انتخابات قطعاً بینالی ییلدیریم پیروز خواهد شد. اگر ما می توانستیم شورای عالی انتخابات را متقاعد کنیم که تمام صندوق های رای را یک بار دیگر بازشماری کنند اکنون بینالی ییلدیریم در مسند شهرداری کلانشهر استانبول بود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات