سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398  ::  21:51   

مهمترین تحولات روز چهارشنبه 4/2/1398 در ترکیه

  • دیدار وزرای امور خارجه و دفاع ترکیه درباره خروج نیروهای ارتش آمریکا از سوریه

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در دیداری با خلوصی آکار، وزیر دفاع این کشور در خصوص روند خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و دوران پس از خروج این نیروها از سوریه مذاکره کردند.

  • سوال مسئول روابط خارجی CHP از وزارت امور خارجه ترکیه: مذاکرات مستقیم میان YPG و ترکیه از چه زمانی آغاز شده است؟

احمد اونال چویک گوز، مسئول روابط خارجی حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) با اشاره به اظهارات چارلز سامرس، معاون وزیر دفاع آمریکا از مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه طی طرح سوالی پرسید: مذاکرات مستقیم میان YPG و ترکیه از چه زمانی آغاز شده است؟

  • برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده صلاح الدین دمیرتاش در آنکارا

چهارمین جلسه رسیدگی به یکی از پرونده های صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) که در این پرونده دادستان خواستار 142 سال حبس به اتهامات مختلف برای این سیاستمدار کرد ترکیه شده است، در سالن دادرسی زندان سینجان آنکارا برگزار شد.

  • نماینده آک پارتی در شورای عالی انتخابات: در صورت تکرار انتخابات استانبول قطعاً بینالی ییلدیریم پیروز خواهد شد

رجب اوزل، نماینده حزب عدالت و توسعه (AKP)در شورای عالی انتخابات ترکیه طی اظهاراتی با اشاره به انتخابات شهرداری های 2019 میلادی در استانبول گفت: در صورت تکرار انتخابات استانبول قطعاً بینالی ییلدیریم پیروز خواهد شد.

  • عامل حمله به رهبر اپوزیسیون ترکیه آزاد شد

عثمان ساری گون فرد مهاجم به کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) که در اثنای تشییع جنازه یک سرباز کشته شده در درگیری با PKK مشتی بر صورت وی زده بود، بعد از دو روز بازداشت امروز به قید ضمانت به دستور قاضی پرونده آزاد شد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه