سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398  ::  21:51   

شناسایی 14 فرصت سرمایه گذاری کشاورزی در کردستان

سرویس کردستان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: 14 فرصت سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران بخش کشاورزی مشخص شده که فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی،  فراوری سیب زمینی و دانه های روغنی، پرورش گاو شیری هزار راسی سمینتال از جمله این فرصت ها است.

به گزارش کُردپرس و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، خالد جعفری در اولین جلسه کارگروه توسعه سرمایه گذاری در سال 98 اظهار کرد: در راستای ایجاد فرصت های جدید سرمایه گذاری 14 فرصت برای سرمایه گذاری مشخص شده است که باید با بررسی دقیق و تشویق سرمایه گذاری نسبت به جذب سرمایه گذاران در این 14 فرصت مشخص شده اقدام کرد.

وی افزود: از 14 فرصت ایجاد شده در سرمایه گذاری بخش کشاورزی می توان به پروروش گاو شیری هزار راسی سمینتال، واحد پرورش قارچ خوراکی،  شهرک گلخانه چاغرلو، فراوری سیب زمینی، فراوری دانه های روغنی، پرورش گوسفند  20 هزار راسی(رومانف)، پرورش گاو شیری 3000راسی هلشتاین اشاره کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان ادامه داد: فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی، تولید آبمیوه و کنستانتره، طرح تولید رب گوجه فرنگی، تولید غذاهای اماده و نیمه آماده و تولید فراورده های مشابه از گوشت طیور هم از دیگر فرصت های ایجاد شده برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان کردستان است.

وی تاکید کرد: یکی از موارد مهم که باید مدنظر باشد توجیه سرمایه گذاران برای انجام سرمایه گذاری بوده که بسیار مهم و ضروری است با انجام این اقدام ظرفیت های ویژه بخش کشاورزی توسعه و دیگر بخشها تقویت خواهد شد.

جعفری با بیان اینکه تولید و اشتغال پایدار و توجیه اقتصادی از موارد مهم در بررسی طرح ها و پروژه های بخش کشاورزی در استان است، تصریح کرد: در راستای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه های کشاورزی، تعیین مسئولان پیگیر و مسئولیت پذیر برای اجرای پروژه‌ها می تواند روند اجرا را سرعت داده و در رفع موانع تاثیر به سزایی داشته باشد.