سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398  ::  22:37   

تکرار حمله هوایی ترکیه به مناطق مسکونی اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- جنگنده های ارتش ترکیه، بار دیگر اقدام به بمباران مناطق مسکونی اقلیم کردستان کرده و روستاهای منطقه سنگه سر از توابع استان سلیمانیه را به هدف قرار دادند.

به گزارش کردپرس، نهرو عبدالله بخشدار منطقه سنگه سر در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که شامگاه امروز چهار شنبه 4 اردیبهشت/23 آوریل، جنگنده های ارتش ترکیه روستای باروای در منطقه  سنگه سر از توابع قلعه دیزه واقع در شمال غرب سلیمانیه را، به شدت بمباران کردند.

وی افزود که این اولین بار است که این روستا و اطراف آن هدف بمباران و حمله ارتش ترکیه قرار می گیرد و هنوز اطلاعی از میزان خسارات و تلفات احتمالی این بمباران در دست نیست.              

همچنین گفت که تیم های ارزیاب برای بررسی خسارات این بمباران فردا به منطقه اعزام می شوند.

با این حال اس. ان. ان، به نقل از منابع محلی گزارش داد که شماری از ساکنین غیرنظامی منطقه در پی این بمباران جان خود را از دست داده و یا مجروح شده اند.

ارتش ترکیه‌ به‌ صورت مداوم و به‌ بهانه‌ حضور پ.ک.ک، مناطق مرزی اقلیم کردستان را بمباران و توپباران می کند.

این حملات موجب وارد آمدن خسارات فراوان به‌ این مناطق شده و تا کنون ده ها روستای مناطق شمالی اقلیم کردستان که در دامنه های کوه قندیل قرار دارند، به دلیل این حملات دچار خسارات جدی شده و بیش از صد روستا خالی از سکنه شده و تعدادی از شهروندان اقلیم کردستان بر اثر این حملات جان خود را از دست داده‌اند.‌

ترکیه‌ دارای 19 پایگاه‌ نظامی و اطلاعاتی در اقلیم کردستان است و ارتش این کشور، تا عمق 30 کیلومتری وارد خاک اقلیم کردستان شده‌ است.

پیش تر جبار یاور دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان در مصاحبه‌ با کردپرس، اعلام کرد زیر ساخت های این مناطق در پی بمباران های ترکیه نابود شده و  سکوت بغداد در مقابل حملات ارتش ترکیه‌ به‌ اقلیم کردستان و حضور نظامی در اقلیم، نشانه‌ ای از توافق پنهانی میان بغداد و آنکارا بر سر این موضوع است.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#ترکیە
#پ.ک.ک
#قندیل
#بمباران