سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398  ::  22:46   

هادی عامری، رهبر ائتلاف فتح:

ایران با هر آن چه داشت از عراق دفاع کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رهبر ائتلاف فتح ضمن تاکید بر این که ایران با هر آن چه داشت از عراق دفاع  کرد؛ بار دیگر مخالفت خود با حضور نیروهای آمریکایی را اعلام کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، هادی عامری، دبیرکل سازمان بدر و رهبر ائتلاف فتح امروز (چهارشنبه) طی سخنانی در سالگرد صدور فتوای جهاد کفایی از سوی آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق برای مبارزه با داعش، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با هر آن چه داشت از عراق و مقدسات آن، دفاع  کرد

دبیرکل سازمان بدر در ادامه نیز نقش حزب الله لبنان در پشتیبانی از نیروهای امنیتی عراق در جنگ علیه گروه تروریستی داعش را مورد تاکید قرار داد.

عامری در این باره افزود: همگان بر این باور بودند که عراق بر داعش پیروز نمی شود، با این حال فرزندان عراق برای همگان ثابت کردند که می توانند بزرگ ترین و خطرناک ترین سازمان تروریستی در منطقه و جهان را شکست دهند.

رهبر ائتلاف فتح همچنین نقش آیت الله سیستانی به عنوان عالی ترین مرجع تقلید در عراق و اقدام وی در تشویق جوانان این کشور از طیف های مختلف برای مشارکت در جنگ علیه داعش را یادآور شد.

عامری در رابطه با حضور نیروهای نظامی آمریکا در خاک عراق نیز تصریح کرد: با هر گونه حضور خارجی در عراق مخالف هستیم و وجود هیچ گونه پایگاه هوایی در کشور را نمی پذیریم.