سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  00:26   

تأکید بر ضرورت پایان دادن به تکثر نیروهای نظامی در اقلیم کردستان

عراق و اقلیم کردستان- رئیس پیشین ستاد کل ارتش عراق، با اشاره به اینکه فرآیند سازماندهی نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان  و متحد ساختن آن ها به صورت عملی آغاز شده؛ بر ضرورت پایان دادن به تکثر نیروهای نظامی در اقلیم تأکید کرد.
 

به گزارش کردپرس، ارتشبد بابکر زیباری از اعضای ارشد حزب دمکرات کردستان(پارتی) به سایت رسمی این حزب گفت که فرآیند سازماندهی نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان  و متحد ساختن آن ها به صورت عملی آغاز شده؛ اما وی از جزئیات آن مطلع نیست.

رئیس پیشین ستاد کل ارتش عراق افزود که سازماندهی نیروهای پیشمرگ به منظور متحدساختن آن ها در قالب یک نیروی نظامی واحد، منسجم و دارای دیسیپلین نظامی صورت می گیرد؛ چرا که لازم است به تکثر نیروهای نظامی که در حال حاضر در اقلیم وجود دارد، پایان داده شود.

وی تأکید کرد که تا زمانی که نیروهای پیشمرگ در قالب یک نیروی واحد سازماندهی نشوند؛ اقلیم دارای ارتش مختص به خود و تحت فرمان یک فرماندهی مشخص، نخواهد بود.

ارتشبد بابکر زیباری با تأکید بر وجود یک فرماندهی واحد و مشخص برای نیروهای نظامی اقلیم، گفت که لازم است تمامی نیروهای پیشمرگ، تحت فرمان و چارچوب وزارت پیشمرگ قرار گیرند.

اکثریت نیروهای پیشمرگ و امنیتی اقلیم کردستان در حال حاضر تحت فرمان دو حزب حاکم اقلیم یعنی حزب دمکرات و اتحادیه میهنی هستند.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#پیشمرگ
#بابکر زیباری