انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  09:08   

گزارش فیچ ریتینگز از آخرین وضعیت ترکیه:

اعتراض ها به پیروزی اپوزیسیون در انتخابات استانبول به بلاتکلیفی سیاسی در ترکیه دامن زده است

سرویس ترکیه - شرکت خدمات مالی فیچ ریتینگز آمریکا در آخرین گزارش خود که در خصوص وضعیت سیاسی – مالی – اقتصادی ترکیه منتشر کرده است با اشاره به نتایج انتخابات شهرداری های 31 مارس 2019 میلادی در این کشور عنوان کرد: اعتراضی که حاکمیت سیاسی ترکیه به پیروزی اپوزیسیون در انتخابات به خصوص در انتخابات استانبول صورت داده است به بلاتکلیفی سیاسی در این کشور دامن زده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، شرکت خدمات مالی فیچ ریتینگز آمریکا در آخرین گزارش خود که در خصوص وضعیت سیاسی – مالی – اقتصادی ترکیه منتشر کرده است با اشاره به نتایج انتخابات شهرداری های 31 مارس 2019 میلادی در این کشور عنوان کرد: اعتراضی که حاکمیت سیاسی ترکیه به پیروزی اپوزیسیون در انتخابات به خصوص در انتخابات استانبول صورت داده است به بلاتکلیفی سیاسی در این کشور دامن زده است. همچنین نگرانی هایی که از افزایش قیمت ارز و عدم مدیریت مناسب اقتصاد در کشور ترکیه به وجود آمده است قبل و بعد از انتخابات (در مقایسه با انتخابات گذشته) باعث کاهش ارزش شدیدتر لیر شده است.

در این گزارش آمده است: اگر چه دولت ترکیه توانسته است روند بد اقتصادی و فشار تورم را تا حدی کنترل کند ولی تضعیف لیر و وضعیت شکننده تامین منابع مالی از خارج به احتمال زیاد آسودگی در سیاست های پولی را مدتی به تاخیر خواهد انداخت. تورم نقطه به نقطه از آن چیزی که هدف قرار داده شده بود بسیار دور شده است. از همین رو بانک مرکزی جمهوری ترکیه تا زمانی که زمینه های لازم برای کاهش تورم را در نیمه دوم سال جاری تامین نکرده است؛ میلی به کاهش نرخ بهره نخواهد داشت.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#ارزش پول ترکیه
#لیر