انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  09:24   

از سوی نایب‌رئیس مجلس:

تأکید بر ضرورت کمک جامعه جهانی در بازسازی مناطق جنگ‌زده عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نایب دوم رئیس مجلس عراق بر ضرورت کمک و همکاری جامعه جهانی در بازسازی مناطق جنگ زده عراق و ایجاد همزیستی مسالمت آمیز در این مناطق تأکید کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی کردستان 24، بشیر حداد با اشاره به اینکه اقلیم کردستان و عراق، به نیابت از تمام دنیا علیه داعش مبارزه و با خطر و تهدید این گروه تروریستی مقابله کردند، شرکت و همکاری فعالانه جامعه جهانی در بازسازی مناطق جنگ زده عراق را ضروری دانست.

وی که در شهر اربیل مرکز اقلیم کردستان و در چهارمین کنفرانس لالش تحت عنوان صلح و همزیستی شرکت کرده بود؛ گفت که ایجاد صلح و همزیستی مسالمت آمیز در مناطق جنگ زده عراق، امری بسیار حیاتی است و لازم است که جامعه جهانی به منظور تحقق این ضرورت به عراق در بازسازی این مناطق یاری برساند.

نایب دوم رئیس مجلس عراق خاطر نشان ساخت که عراق برای گذر از مرحله پسا داعش، همانند دوران جنگ با داعش به کمک دیگر کشورها نیاز دارد.

چهارمین کنفرانس لالش تحت عنوان صلح و همزیستی، با پشتیبانی مالی شبکه تلویزیونی کردستان 24 و در سالن سعد عبدالله در شهر اربیل، به مدت دو روز و با حضور مقامات و شخصیت های عراق و اقلیم برگزار می شود و طی آن مسائل روز عراق و نیز راهکارهای مقابله با ترور و عادی سازی مناطق جنگ زده مورد بحث و رایزنی قرار می گیرد.