انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  09:56   

ارتش آلمان بیمارستان پیشمرگ را تحویل دولت اقلیم کردستان داد

سرویس عراق و اقلیم کردستان – بیمارستان پیشمرگ در اربیل از سوی ارتش آلمان بنا شده‌ است.
 

ه‌ گزارش کردپرس، چهارشنبه‌ 4 اردیبهشت 1398، طی مراسمی با حضور مقامات نظامی اقلیم کردستان عراق و مقامات سیاسی و نظامی آلمانی در عراق، بیمارستان ویژه‌ نیروهای پیشمرگ که‌ از سوی آلمان بنا شده‌ است، تحویل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان شد.

 بیمارستان پیشمرگ از سوی دولت آلمان با بودجه‌ 4 میلیوین و 800 هزار دلار بنا شده‌ است و تمامی تجهیزات آن نیز از سوی این کشور تامین شده‌ است.

جمال ایمینکی رئیس ستاد نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان در گفتگو با خبرنگاران درباره‌ افتتاح و تحویل بیمارستان پیشمرگ، گفت: تمامی تجهیزات بیمارستان پیشمرگ از طرف حکومت آلمان تامین شده‌ است، اما متخصصان و پزشکان اقلیم کردستان مدیریت آن را بر عهده‌ خواهند داشت و دو پزشک آلمانی نیز به‌ عنوان مشاور در بیمارستان حضور خواهند داشت.

باربارا شوماخر معاون سرکنسول آلمان در اربیل نیز در گفتگو با خبرنگار شبکه‌ کردستان 24 ، افتتاح بیمارستان پیشمرگ از سوی این کشور و تحویل آن به‌ وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان را سندی بر وجود همکاری و هماهنگی تنگاتنگ میان اقلیم کردستان و آلمان توصیف و اعلام کرد که‌ پشتیبانی های کشورش از اقلیم کردستان و نیروی پیشمرگ ادامه‌ خواهد یافت.

بر اساس این خبر، فرمانده‌ نیروهای آلمان در عراق نیز ضمن اعلام پایبندی به‌ ادامه‌ همکاری های کشورش با نیروی پیشمرگ اقلیم کردستان در چارچوب آموزش های نظامی و لجستیکی، افتتاح بیمارستان پیشمرگ را نتیجه‌ همکاری شرکت های کردی و نیروهای آلمانی دانست.

وی ضمن اشاره‌ به‌ این که‌ کمک تسلیحاتی آلمان به‌ نیروی پیشمرگ متوقف شده‌ است، تاکید کرد که‌ هیچ برنامه‌ی برای عقب نشینی نیروهای نظامی آلمانی از اقلیم کردستان وجود ندارد.

شایان ذکر است بیمارستان 20 تختخوابی و مجهز پیشمرگ در اربیل و از سوی ارتش آلمان طی 14 ماه‌ با هدف مداوای مجروحان پیشمرگ به‌ ویژه‌ در جنگ با داعش ساخته‌ شده‌ است و به‌ گفته‌ مقامات طرفین قرار است در آینده‌ نیز این کشور پروژه‌ های مشابه‌ و بزرگتری را با وزارت پیشمرگ اجرا کند.

برچسب‌ها:
#اقلیم کردستان
#آلمان
#بیمارستان پیشمرگ
#اربیل