سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  10:05   

ترکیه به دور عفرین دیوار می کشد

سرویس ترکیه - ترکیه در حال دیوارکشی به دور عفرین در شمال سوریه است که این دیوارکشی که از قلعه سمان در عفرین آغاز می شود تا مرزهای ادلب کشیده خواهد شد.

به گزارش کردپرس به نقل از روداو، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع محلی در عفرین، ترکیه در حال دیوارکشی به دور عفرین در شمال سوریه است. این دیوارکشی که از قلعه سمان در عفرین آغاز می شود تا مرزهای ادلب کشیده شده و مناطق براد، کیمار، بسله، جیلبیره، و میرمین را در برمی گیرد. همچنین این دیوار از منطقه کیلجبرین تا اعزاز نیز پیش رفته و دور تا دور عفرین را با این دیوار محاصره خواهند کرد.

منابع محلی اعلام کرده اند: نیروهای ارتش ترکیه – ارتش آزاد سوریه تا کنون در میرمین 500 متر، جیلبیره 400 متر، و در کیمار 100 متر از این دیوارکشی را به اتمام رسانده اند. این دیوار به طول 3 متر است که به شکل سازه های از پیش ساخته شده به منطقه منتقل می شود. گفته می شود ترکیه برای احداث این دیوار در اطراف عفرین 600 هکتار زمین در نظر گرفته است که خانه هایی که در مسیر این دیوارکشی وجود دارد را تخریب می کنند. همچنین تا کنون 5 هزار و 690 درخت زیتون نیز در مسیر این دیوار کنده شده است.

لازم به ذکر است، پروژه دیوارکشی توسط ترکیه در مرزهای سوریه از سال 2015 میلادی آغاز شده و ترکیه تا کنون 711 کیلومتر دیوار در مرزهای مشترک ترکیه – سوریه احداث کرده است. ارتش ترکیه این بار پروژه دیوار کشی را در داخل خاک سوریه و برای جدا کردن یک شهر از شهرهای دیگر انجام می دهد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#عفرین
#کردها