سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  10:14   

افزایش حملات هوایی ترکیه به مناطق مختلف اقلیم کردستان

به گزارش کردپرس، ارتش ترکیه با افزایش حملات هوایی علیه مناطق مسکونی و روستاهای اقلیم کردستان، چندین منطقه را در سه استان اقلیم و در یک روز هدف حمله قرار داد.

به گزارش کردپرس، حملات هوایی ارتش ترکیه به مناطق مسکونی اقلیم کردستان که از سال های پیش آغاز شده، در روزهای اخیر شدت گرفته و جنگنده های ارتش ترکیه در یک روز چندین منطقه اقلیم را هدف حمله قرار دادند.

سایت خبری سبه ی در این مورد گزارش داد که جنگنده های ترک، روز چهارشنبه 4 فروردین/23 آوریل، ارتفاعات گاره و روستاهای شوش، شرمن، سیانه و ارگنا در منطقه آکری از توابع استان دهوک را به شدت بمباران کرده و خسارات بسیاری را به پوشش گیاهی منطقه و باغات و زمین های کشاورزی روستاییان وارد ساخته اند.

در پی این حملات ساکنین روستاها برای در امان ماندن از خطرات بمباران، محل سکونت خود را ترک کردند.

از سوی دیگر شبکه تلویزیونی کردستان 24 نیز گزارش داد که روستای باکرمان در منطقه آکری نیز هدف حمله قرار گرفته و دهدار این روستا اعلام کرده که این دومین بار است باکرمان طی سال جاری میلادی، توسط ارتش ترکیه بمباران می شود و این حمله موجب بروز نگرانی و اضطراب بسیاری در میان ساکنین روستا شده است.

همچنین شبکه تلویزیونی روداو نیز به نقل از فرماندار منطقه میرگه سور از توابع استان اربیل، با اشاره به افزایش حملات هوایی ترکیه به این منطقه، گزارش داد که جنگنده های ارتش ترکیه شامگاه روز چهارشنبه با پرواز در ارتفاعی بسیار  پایین، اقدام به گشت زنی در آسمان منطقه و به ویژه بر فراز روستای کوله کانی، کرده اند و این اقدام موجب نگرانی شدید ساکنین روستاهای منطقه است.

فرماندار میرگه سور اعلام کرده که پیش از گشت زنی جنگنده های ترکیه، یکی از پایگاه های نظامی این کشور، در کوه کاویت هدف حمله ای موشکی قرار گرفته است.

از سوی دیگر نیز نهرو عبدالله بخشدار منطقه سنگه سر در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که شامگاه چهار شنبه 4 اردیبهشت/23 آوریل، جنگنده های ارتش ترکیه روستای باروای در منطقه  سنگه سر از توابع قلعه دیزه واقع در شمال غرب سلیمانیه را، به شدت بمباران کردند و اس. ان. ان، به نقل از منابع محلی گزارش داد که شماری از ساکنین غیرنظامی منطقه در پی این بمباران جان خود را از دست داده و یا مجروح شده اند.

حملات ارتش ترکیه به مناطق مختلف اقلیم کردستان، به بهانه مقابله با پ.ک.ک، صورت می گیرد و تاکنون موجب جان باختن و مجروح شدن شمار بسیاری از شهروندان غیرنظامی و نیز نابودی زیرساخت ها و از بین رفتن کشاورزی و دامداری در این مناطق شده است.