سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  10:17   

17 میلیارد تومان به حساب مرزنشینان کردستان واریز شد

سرویس کردستان-  مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان گفت: سال گذشته از محل سود حاصل از فروش سوخت به منطقه اقلیم کردستان عراق 17 میلیارد و 43 میلیون تومان  به حساب 28 هزار خانوار ساکن در نواحی مرزی این استان واریز شد.

به گزارش کرد پرس به نقل از  روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان، فریدون یاسمی در دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: پارسال در قالب کمک به معیشت مرزنشینان، 22 میلیون لیتر نفتگاز به اقلیم کردستان عراق صادر شد.

وی رونق بخشیدن به چرخه فعالیت های صنعتی، کشاورزی، تولیدی و حمل و نقل را از اهداف این شرکت دانست و افزود: در سال 97 بیش از 117 میلیون لیتر سوخت بین بهره بردارن بخش کشاورزی استان نیز توزیع شد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان یادآور شد: با تعامل و ارتباط مطلوب با سایر ادارات استان در خصوص خدمات مرتبط با تامین، نگهداشت و توزیع فرآورده‌های نفتی، توانستیم خدمات مطلوبی به مردم ارائه دهیم.

یاسمی از تامین و ارسال بیش از 140 میلیون لیتر نفتگاز به نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج نیز خبر داد و گفت: تامین پایدار سوخت این نیروگاه بویژه در زمستان از جمله خدمات این شرکت است.

وی بر ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان و تحقق حقوق شهروندی به عنوان اولویت های شرکت تاکید کرد و گفت: اجرای طرح الکترونیکی توزیع نفت سفید، ایجاد زیرساخت های توزیع الکترونیکی نفتگاز بخش کشاورزی، استفاده از سیستم های نرم افزاری در کنترل عرضه سوخت در مرزهای خروجی استان از جمله اقدامات در سال 97 بود.

در استان کردستان، 70 جایگاه عرضه فرآورده های نفتی و 52 باب جایگاه CNG در بخش عرضه سوخت مورد نیاز به مردم خدمات رسانی می کنند.