سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  12:11   

ابومهدی المهندس، نایب رئیس حشد الشعبی:

اگر ایران نبود، عراق در جنگ داعش اسلحه نداشت

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نایب رئیس حشد الشعبی تاکید کرد که اگر پشتیبانی ایران در کار نبود، عراق برای جنگ علیه داعش تسلیحاتی در اختیار نداشت.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، ابومهدی المهندس، نایب رئیس سازمان حشد الشعبی عراق روز چهارشنبه طی سخنانی در سالگرد صدور فتوای جهاد کفایی از سوی آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان این کشور اظهار داشت: اگر جمهوری اسلامی ایران نبود، عراق طی جنگ علیه گروه تروریستی داعش سلاحی در اختیار نداشت؛ اسلحه ایران در پیروزی نیروهای امنیتی عراق بر داعش نقش کارآمدی داشت.

المهندس در این باره افزود: تسلیحات ایرانی ظرف مدت زمان کوتاهی به عراق می رسید؛ ایران در دوره (جنگ علیه) داعش به همه طیف های ملت عراق کمک کرد.

نایب رئیس حشد الشعبی همچنین تصریح کرد: حزب الله لبنان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در تحقق پیروزی بزرگ بر داعش تروریستی در عراق نقش بزرگی ایفا کردند.

این در حالی است که پیشتر هادی عامری، دبیرکل سازمان بدر و رهبر ائتلاف فتح نیز طی سخنانی به همین مناسبت گفته بود: جمهوری اسلامی ایران با هر آن چه داشت از عراق و مقدسات آن، دفاع  کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#حشد الشعبی
#المهندس
#ایران
#جنگ داعش