سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  12:31   

نخست‌وزیر عراق: برای ما تامین امنیت ملی در اولویت قرار دارد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق تاکید کرد که امنیت ملی کشورش در اولویت قرار دارد و تلاش برای تقویت امنیت و ثبات آن نیز ادامه دارد.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، دفتر عادل عبدالمهدی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شورای امنیت ملی این کشور شامگاه چهارشنبه به ریاست وی تشکیل جلسه داده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، هدف از تشکیل جلسه شورای امنیت ملی عراق، ارزیابی وضعیت آوارگان این کشور در اردوگاه الهول سوریه و بررسی چالش های پیش روی فعالیت سازمان دفاع مدنی و پیشنهادهای توسعه آن برای مقابله با بحران و بلایای طبیعی بوده است.

نخست وزیر عراق طی سخنانی در این جلسه اظهار داشت: امنیت ملی کشور برای ما یک اولویت به شمار می آید و چشم انداز دولت در زمینه تقویت امنیت و ثبات کشور نیز به پیش می رود.

عبدالمهدی در این باره تاکید کرد که پیشرفت چشم انداز دولت وی در زمینه تقویت امنیت و ثبات عراق، از طریق فعال سازی اقتصاد، ایجاد شبکه روابط و تبادل منافع با محیط عربی و منطقه ای خود و همچنین تقویت تلاش اطلاعاتی و ادامه تعقیب عناصر باقی مانده گروه تروریستی داعش صورت می گیرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#عبدالمهدی
#امنیت ملی