سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  12:34   

درخواست ترامپ از 21 کشور برای اعزام نیرو به سوریه

سرویس جهان – دونالد ترامپ از 21 کشور خواسته است نیروهایی را برای مقابله با داعش و ثبات وضعیت در شمال و شرق سوریه به این کشور اعزام کنند.

 

به گزارش کردپرس، پس از این که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در دسامبر 2018 از تمایلش برای خروج 2000 نیروی این کشور از مناطق تحت کنترل کردهای سوریه خبر داد، از کشورهای متحد خود در اروپا خواست نیروهای را به سوریه اعزام کنند تا هم مانع بوجود آمدن تقابل میان کردها و ترکیه شوند و هم از ظهور دوباره داعش جلوگیری کنند.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی نوشت: در واقع دونالد ترامپ حداقل از 21 کشور متحد خود خواسته است تا نیروهای را به شمال سوریه اعزام کنند.

به نوشته این روزنامه، تقریبا نیمی از این کشورها درخواست ترامپ را رد کرده و بقیه نیز با اکراه پذیرفته اند که از آمریکا حمایت کنند.

مقامات آمریکایی گفته اند موانع زیادی بر سر تشکیل نیرویی ائتلافی در شمال سوریه وجود دارد و این موانع در مسیر برنامه خروج نیروهای آمریکا از مناطق تحت کنترل کردها اخلال ایجاد کرده است.

آمریکا قصد دارد در منطقه شمال سوریه تحت کنترل کردها منطقه امن ایجاد کند تا مانع تقابل میان ترکیه و کردهای سوریه شود. ترکیه اصرار دارد ترکیه اداره این منطقه را در دست داشته باشد.

آمریکا اخیرا اعلام کرده است که نیروهای کرد سوریه نمی توانند در این منطقه حضور داشته باشند زیرا ترکیه نگران ارتباط میان نیروهای کرد سوریه با پ.ک.ک و تاثیر حضور نیروها در مرز ترکیه بر وضعیت در داخل کشور است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#آمریکا
#ترکیه
#دونالد ترامپ